SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus elendi hisseleri çakıldı! 400 milyon Euro kayıp…

Ajax'a elenerek Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Juventus'un borsadaki hisseleri çakıldı. İtalyan devi dün geceden bu yana 400 milyon Euro'yu bulan değer kaybı yaşadı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:31, 17/04/2019
Juventus elendi hisseleri çakıldı! 400 milyon Euro kayıp…

Şampiyonlar Ligi’nde dün gece kendi sahasında Ajax’a 2-1 mağlup olarak çeyrek finalde elenen Juventus’a bir kötü haber de borsadan geldi. İtalyan devinin hisselerin %24’lük bir düşüş göstererek resmen çakıldı.

Torino’da seyircisi önünde 1-1’in rövanşında Ajax karşısına tur için çıkan Juventus tarihi bir hezimet yaşadı. Sezona Ronaldo transferiyle Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hedefiyle başlayan Juventus’u 2-1 mağlup ederek çeyrek finalde eleyen Ajax İtalyanlar’a büyük bir şok yaşattı.

Devler Ligi hayali son bulan Juventus’a bir kötü haber de Borsa İtalya’dan geldi… Gece hisseleri 1.69 Euro’dan kapatan Juve, sabah ise 1.30 Euro’dan işlem gördü. Yarı final şansını kaçırarak 13 milyon Euro’luk para ödülünden mahrum kalan Juventus borsada da çakılarak %24’lük bir düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz haftalarda borsada tarihinin en yüksek seviyesini gören Juventus’un yaşadığı düşüş toplamda 400 milyon Euro’yu bulan değer kaybına neden oldu.

Tecrübesiz kadrosuyla bir hayali gerçekleştiren ve yarı finali gören Ajax ise Amsterdam borsasına bomba gibi bir dönüş yaptı. Kırmızı beyazlı kulübün hisseleri Juventus galibiyetile birlikte %10’a varan değer kazandı.

İLGİLİ HABER Hollanda basını Ajax`ın zaferini böyle duyurdu Hollanda basını Ajax`ın zaferini böyle duyurdu

Yayınlanma Tarihi:14:27,