SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elif Elmas Avrupa yolcusu…

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Eljif Elmas’ı gelecek sezon Avrupa’ya götürmek için iki farklı menajerlik şirketi rekabete girdi. Fenerbahçe cephesi bir yıl daha kalmasını istediği Elmas’a 15 milyon Euro’dan bir kuruş aşağı satmaya sıcak bakmıyor.

Güncellenme: 07:11, 17/04/2019
Elif Elmas Avrupa yolcusu…

Sercan Hamzaoğlu / Fenerbahçe'nin 19 yaşındaki Makedon yıldızı Eljif Elmas, gelecek sezon Avrupa'nın önemli Takımlarından birine transfer olacak.  Galatasaray derbisinde bir kez daha kalitesini kanıtlayan Elmas'ın tüm transfer işleriyle ilgilenen babasıyla iki büyük menajerlik şirketi iletişime geçti.

İlk teklif 10 milyon Euro'nun üzerinde

Eljif Elmas'ın transferi için yetki isteyen menajerlik şirketlerinden biri, kulübe 10 milyon Euro'nun üzerinde bir teklif getirdi. Türkiye'nin en tanınan menajerlerini içinde bulunduran şirket, Medipol Başakşehirli futbolcu İrfan Can Kahveci'nin de transferi için Avrupa'da bir takım görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sırasında Kulüpler ısrarla Eljif Elmas'ın durumunu sordu be kapıyı 10 milyon Euro'dan açtılar.

Diğer şirketten 15-20 milyon euro'luk teklif

Avrupa'da özellikle Balkanlar'daki futbolculara hakim olan diğer büyük menajerlik şirketi ise, Fenerbahçe'nin kapısını 15-20 milyon Euro bandında çaldı.

Bu teklife Eljif Elmas'ın babasının da çok sıcak baktığı belirtildi. Ve teklifin İngiltere'nin dev kulübü Tottenham'ın olduğu, başka büyük kulüplerinde de bu tarz tekliflerle bu menajerlik şirketiyle iletilme geçtiği öğrenildi.

Başkan resmî teklif istedi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Eljif Elmas'la ilgili menajerlerin sözlü tekliflerine kızdığı ve resmî tekliflerle kapılarının çalınmasını istediği öğrenildi. Kulübe resmî teklif gelmeden, transferle ilgili iki şirkete de asla yetki verilmeyeceğini belirten başkanın, Elmas'ın en az bir yıl daha kulüpte kalmasını istediği gelen bilgiler arasında.

Yinede 15 milyon Euro'nun sınır çizildiği ve teklifin bu rakamın üstünde olması durumunda transfere sıcak bakılacağı kaydedildi.

Elmas tekliflere açık

Eljif Elmas cephesinden gelen bilgiler ise oyuncunun Avrupa'ya gitmek istediği yönünde. Genç oyuncu kariyerine İngiltere ya da İtalya liginde büyük bir kulüpte devam etmek istediği biliniyor. Bu iki bütün menajerlik şirketi şimdi Eljif Elmas'ın transferi için kıyasıya bir rekabete girecek. Son sözü ise Başkan Ali Koç söyleyecek.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza`dan sportif direktörlük açıklaması! Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza`dan sportif direktörlük açıklaması!