SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan Abdurrahim Albayrak’a çok sert cevap: ‘Savcılığa gideceğiz!’

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan Abdurrahim Albayrak’a çok sert cevap: ‘Savcılığa gideceğiz!’

Fenerbahçe Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak'a Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan çok sert cevap geldi. Gümüşdağ, "Konyaspor maçının kayıtlarının rakip takımda olduğu söyleniyor. 'Bildiğim şeyler var' deniyor. Açıklamak zorunda. TFF acilen bir araştırma komisyonu kurmalı. Biz bunun takipçisiyiz. 6222'ye aykırı ifadeler de kullanıldı, hepsi için savcılığa gideceğiz" dedi.

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın 1-1 berabere kaldığı derbi sonrası Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak’ın açıklamalarına yanıt verdi. Gümüşdağ, açıklamalar üzerine savcılığa gideceklerini açıkladı.

Gümüşdağ, “Rakibimizin yöneticisinin bir açıklaması olmuş. Hayretle izliyorum. Biz, aynı rakiple, aynı sahada, aynı hakemle oynadığımız maçta VAR kapandı ve golümüz hatalı kararla iptal edildi. İki puanımız gitti ama hiçbir zaman rakip tarafından organize edildi demedik. Saha içindeki mücadeleyle öne çıkalım, saha dışına çıkarsak etik olmaz. Benim çok tarzım değildir bu konuşmalar. Bugün ligin ve Avrupa’nın en az gol yiyen, ligin en çok galip gelen takımıyız. Buna rağmen bu ifadeleri şaşkınlıkla dinliyorum. VAR’ın en çok sıkıntısını yaşayan başkan olarak hala ısrarla savunucusuyum. Orada çok daha vahim bir durum var. Bugün kulüpteki arkadaşlara talimat verdim. TFF ile yazışma yapacağız. VAR’ın kayıtları elimizde deniyor. TFF dışında kimsede VAR kayıtları olamaz” dedi.

14 Nisan 2019 Abdurrahim Albayrak: Bir takım şampiyon edilecekse ilan etsinler! Galatasaray`ın Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından açıklamalarda bulunan ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, sert ifadeler kullandı. İlgili Haberi Oku

“VAR kayıtları hukuk dışı elde edilemez” diyen Başkan Gümüşdağ, “Eğer edildiyse, gerekli suç duyurusunu savcılığa yapın. Hiçbir takımın ulaşamadığı kayıtlar nasıl temin edilebiliyor? Bu çok tehlikeli bir şey. Konyaspor maçının kayıtlarının rakip takımda olduğu söyleniyor. ‘Bildiğim şeyler var’ deniyor. Açıklamak zorunda. TFF acilen bir araştırma komisyonu kurmalı. Biz bunun takipçisiyiz. 6222’ye aykırı ifadeler de kullanıldı, hepsi için savcılığa gideceğiz. Yarış ve centilmenlik sonuna kadar gidecek, sonunda da kim kazanırsa alkışlayacağız. Saha dışı, alıştığımız ve geçmişten gelen, dayanağı olmayan iftiralar kabul edilemez. Bunlar varsa açıklanmalıdır” şeklinde konuştu.

15 Nisan 2019 Serdar Ali Çelikler`den Abdürrahim Albayrak`a: `Rica ediyorum bildiklerinizi anlatın` Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra sarı kırmızılı kulübün İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak`ın açıklamalarına dikkat çekti ve Sayın Albayrak`tan rica ediyorum bildiklerini ve kendisine anlatılanları açıklasın ifadelerini kullandı. Albayrak maç sonrasında Bildiklerim var, bana anlatılanlar var demişti. İlgili Haberi Oku