SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda’da VAR kayıtları yayınlandı!

Türkiye'de Fenerbahçe ile Galatasaray'ın 1-1 berabere kaldığı maçtan sonra 'VAR kayıtları yayınlansın' tartışmaları sürerken Hollanda Futbol Federasyonu bu hafta oynanan Feyenoord Heracles maçının VAR kayıtlarını yayınladı.

Haftanın maçları bittikten sonra en çok merak edilen VAR kararını paylaşan Hollanda Futbol Federasyonu KNVB, bu hafta Feyenoord ile Heracles arasında oynanan maçın VAR kayıtlarını yayınladı. (Sporx)
HAKEM TEKMEYİ KAÇIRDI ---------- Mücadele 1-1 devam ederken Feyenoord'dan Nicolai Jörgensen, rakip ceza sahası içerisinde Heracles savunmacısı Tim Breukers'e tekme atıyor. Hakem Jochem Kamphuis, o sırada başka bir yöne baktığı için bu tekmeyi kaçırıyor.
VAR HAKEMİ FARK ETTİ, İZLEDİ -------- Pozisyonu maçın VAR hakemi Stan Teuben fark ediyor. Hemen pozisyonu geri sararak Jörgensen'in pozisyonunu Asistan VAR ile birlikte izliyor. Ardından hakem Kamphuis'e bilgiyi gönderiyor.
HAKEM KIRMIZIYI GÖSTERDİ ---------- Hakem Kamphuis, oyun durduğu sırada pozisyonu tekrar izliyor ve tekmeyi atan Feyenoordlu Nicolai Jörgensen'e kırmızı kartını gösteriyor.
İŞTE DİYALOGLAR --------- VAR: Tekme attı AVAR: Ben de öyle gördüm. Evet, tekme atıyor. VAR: Gördün mü? Ne düşünüyorsun?
VAR: Jochem (Hakem), bir şeyler var. Jörgensen'in attığı tekmeyi gördün mü? Hakem: Hayır. VAR: O zaman maçı durdurmanı ve pozisyonu izlemeni istiyorum. Çünkü, rakibine tekme atıyor. Bu hareket kırmızı kart olabilir. Bu nedenle izlemelisin. Hakem: Tamam.
VAR: Savunma topu uzun oynuyor. İzliyorsun. AVAR: Slow motion göstermemizi ister misin? VAR: Başka açıları da var. İlk temas anını görüyorsun, sonra Jörgensen tekme atıyor. Hakem: Hayır, görmüyorum.
VAR: İşte bu vuruş anı. Şimdi yavaş çekimde de görebilirsin. Şimdi, gerçek hızıyla görebilirsin. Hakem: Tamam