SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan sert Fenerbahçe açıklama! ‘Terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz’

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe karşılaşmasındaki kararlara tepki olarak ilk önce MHK'yı ziyaretti ardından da resmi siteden çok sert açıklamalar yayınladı.

Güncellenme: 07:10, 16/04/2019
Galatasaray’dan sert Fenerbahçe açıklama! ‘Terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz’

Galatasaray Kulübü, gün içerisinde başkan Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, MHK Başkanı Sabri Çelik ile görüşme gerçekleştirmişti. Fenerbahçe derbisinde hakem Ali Palabıyık’ın kararları neticesinde tepkili olan sarı-kırmızılı kulüp, “VAR Kayıtları Açıklansın!” şeklinde tweet atarak tepki gösterdi.

Galatasaray Kulübü bu paylaşımdan kısa süre sonra Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Semih Özsoy’un Kadıköy’de maç çıkışı yaptığı açıklamalara sert yanıt verdi.

İşte Galatasaray Kulübü’nün yaptığı açıklama;

Fenerbahçe Spor Kulübü 2. Başkanının, 14 Nisan Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından yaptığı mesnetsiz açıklamalar, sadece Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'na göre değil, daha önemlisi Türk Ceza Kanunu'na göre suç niteliğindedir.

Galatasaray Spor Kulübü'nün temelleri; demokrasi, insan hakları ve Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin temel değerleri üzerine inşa edilmiştir.

Rakip takım 2. Başkanının; sorumsuz, eleştiri sınırlarını aşan söylem ve iftiraları hakkında kulübümüz tarafından gerekli hukuki girişimler yarın başlatılacaktır.

Galatasaray'ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe'den Galatasaray'a ağlayan surat emojisi! Fenerbahçe'den Galatasaray'a ağlayan surat emojisi!

‘TFF VAR KAYITLARINI AÇIKLASIN’

Galatasaray Kulübü ‘KARA PAZAR’ başlığıyla bir açıklama daha yayınlayarak hakem Ali Palabıyık’ı hedef aldı. İşte o açıklama…

14 Nisan Pazar günü Fenerbahçe ile oynadığımız derbinin hakemi Ali Palabıyık, basiretsiz ve taraflı kararlarıyla maçın sonucuna doğrudan tesir etmiştir.

Maçın sona ermesiyle birlikte başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere ilgili kurullar nezdinde gerekli girişimler başlatılmıştır. Bu çerçevede söz konusu makamlar tarafından gerekli adımların atılmasını ivedilikle beklemekteyiz.

Ayrıca, VAR sisteminin uygulandığı bazı ülkelerde olduğu gibi Fenerbahçe-Galatasaray maçının VAR kayıtlarının açıklanmasını da Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir kez daha talep ediyoruz.

Saha içinde ve saha dışında kurulan tuzaklara, iftiralara rağmen, şampiyonluk yürüyüşümüz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.