SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fabio Luciano: ‘Fenerbahçe’ye gelecek olan futbolcunun gözünden ateş çıkmalı’

Fenerbahçe'nin Brezilyalı eski futbolcusu Fabio Luciano, Türkiye'de katıldığı bir panelde sarı lacivertli takımda geçirdiği günlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Luciano, "Fenerbahçe'ye gelecek olan futbolcunun gözünden ateş çıkmalı. Fenerbahçe böyle bir kulüptür." ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 19:37, 16/04/2019
Fabio Luciano: ‘Fenerbahçe’ye gelecek olan futbolcunun gözünden ateş çıkmalı’

Fenerbahçe’nin eski savunma oyuncusu Fabio Luciano, sarı lacivertli takımda forma giydiği dönemde birlikte oynadığı vatandaşları Alex de Souza ve Mehmet Aurelio ile bir söyleşiye katıldı.

Fabio Luciano, Beşiktaş maçında attığı röveşatanın şans olmadığını, teknik bir gol olduğunu söyleyerek, “Aslında Beşiktaş maçında attığım o golün tadı damağımda kaldı ama biraz da içimizde kaldı o maçı kazanamamıştık. Onun haricinde Sakaryaspor’a attığım son dakika golü vardı. Galatasaray’a karşı ceza sahası girişinde attığım vole vuruşu vardı. Hafızamda kalanlar bu şekilde” diye konuştu.

”FENERBAHÇE’YE GELECEK OLAN FUTBOLCUNUN GÖZÜNDEN ATEŞ ÇIKMALI”

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi hakkında çok fazla konuşmak istemediğini belirten Luciano şu şekilde konuştu: ‘

‘Kilometrelerce uzaklıkta bulunup da buraya gelip konuşmayı doğru bulmuyorum. Fenerbahçe’ye gelecek oyuncular buranın nasıl bir yer olduğunu bilmeli. Fenerbahçe öyle bir noktada olmalı ki Fenerbahçe’nin nasıl bir yer olduğunu taraftarların nasıl olduğunu bu tür durumlarda yaşayacaklarını bilmeli. Fenerbahçe’ye gelecek olan futbolcunun gözünden ateş çıkmalı. Fenerbahçe böyle bir kulüptür. Kazanırsan seni omuzlarda taşırlar ama kaybedersen tepki görürsün, bunların hepsi doğal. Futbolcu buraya gelmeden bilmiyorsa bu durumları adaptasyon sorunu olabilir. Fenerbahçe tarihinin de en önemli futbolcusu Alex’tir. Alex bana telefon açtığında ona buraya gelmesini söyledim. Ben de gelmeden önce Pereira ve Washington’a sormuştum. Benim görüşüme göre futbolcu almadan önce onu alacak kişilerin neler olup olmadığını anlatan kişiler olmalı.”

İLGİLİ HABER Alex de Souza`dan Fenerbahçe ve sportif direktörlük açıklaması! Alex de Souza`dan Fenerbahçe ve sportif direktörlük açıklaması!

CAN ARAT: OLAYLARIN ALTINDA KALMAMAK İÇİN AYRILMAK İSTEDİM

Fenerbahçe’de 17 sene görev yaptığını dile getiren Can Arat ise ”Buradan ayrılmak istemezdim. O zaman birtakım şartlar gelişti. Ben de bu olayların altında ezilmemek için gittim. Olan olay da çok büyük değildi ama ben altında kalmamak için kendim ayrılmak istedim. Başkan ‘3 yıllık anlaşmaya imza at öyle git’ dedi ama ben imza atmadan kendim ayrılmak istedim” diye konuştu.

Söyleşinin ardından futbolcular taraftarların formalarını imzaladı ve taraftarlarla fotoğraf çektirdi.

Yayınlanma Tarihi:19:34,