SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bırak beni oyuna gireyim’ diyerek gözyaşlarına boğuldu!

Samsun´da Okullararası Küçük Erkekler Futbol İl Şampiyonası çeyrek finalinde rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrası dudağı patlayan 10 yaşındaki Mehmet Kesikbaş oyuna devam etmek için ağladı.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Küçük Erkekler Futbol İl Şampiyonasında dün İlkadım Atatürk Ortaokulu ile Vezirköprü Cumhuriyet Ortaokulu çeyrek final maçı yaptı.
Maçın 12´nci dakikasında Vezirköprü Cumhuriyet Ortaokulu oyuncusu Mehmet Kesikbaş, rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrası dudağı kanamaya başladı. Hakem tarafından sahaya giren sağlık görevlisi Özdemir Gültekin, Mehmet Kesikbaş´ı saha dışına çıkartarak tedavi etmek istedi.
O esnada takımı 1-0 yenilen Mehmet Kesikbaş, sağlık görevlisine "Beni oyundan alma ağabey, takımım yeniliyor geri dönmem lazım" diyerek gözyaşlarına boğulması maçı izleyen herkesi duygulandırdı.
Sağlık görevlisinin tedavisinin ardından oynayamayacağı anlaşılan Mehmet Kesikbaş'ın yerine antrenörü başka bir futbolcuyu oyuna aldı. Yedek kulübesinde de gözyaşları dinmeyen Mehmet Kesikbaş´ı antrenörü ve takım arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. 25´erlik 2 devrede oynanan maçı Vezirköprü Cumhuriyet Ortaokulu 1-0 geriden gelerek maçı 3-1 yenerek finale kaldı.
Takımı yenik durumda iken oyundan alındığı için gözyaşlarına boğulan Mehmet Kesikbaş, maçı 3-1 kazandıktan sonra sevinç gözyaşları dökmeye başladı.