SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yüzmede atlama branşında Türkiye adına bir ilk yaşandı!

İngiltere'de düzenlenen ve 9 ülkeden 368 sporcunun yarıştığı yüzmede atlama branşındaki British Elite Junior Şampiyonası'na Türkiye üç sporcu ile katılırken Gül Handan Karaköse final grubuna kalarak tarihe geçti. Milli sporcu atlama branşında finalde mücadele eden ilk Türk sporcu oldu. Karaköse yarışmayı 7. sırada noktaladı.

Güncellenme: 18:12, 15/04/2019
Yüzmede atlama branşında Türkiye adına bir ilk yaşandı!

İngiltere’de düzenlenen British Elite Junior Şampiyonası’na 9 ülkeden 368 sporcu katıldı. Millilerde Gül Handan Karaköse şampiyonayı 7. olarak tamamladı.

Türkiye şampiyonaya üç sporcuyla katılırken, Gül Handan Karaköse atlama branşında Türkiye adına bir ilke imza attı. Tarihte ilk defa bir sporcu atlama final grubunda yarıştı. 3m ve 1m C grubunda final atlayışı gerçekleştiren milli sporcu, 1m C finalinde 260.45’lik derecesiyle 4., 3m C atlama finalinde ise 292.85’lik derecesiyle yarışı 4. olarak tamamladı ve final grubuna kaldı.

Finalde ise Karaköse, genel sıralamada şampiyonayı 7. olarak noktaladı. İLGİLİ HABER Milli yelkenci Alican Kaynar, takım kaptanı ve proje lideri olarak SSL Nations Gold Cup tanıtım toplantısına katıldı Milli yelkenci Alican Kaynar, takım kaptanı ve proje lideri olarak SSL Nations Gold Cup tanıtım toplantısına katıldı