SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarihi fırsatı kaçırdı

TÜRKİYE'NİN 1 numaralı derbisi ne yazık ki vasatın üzerine çıkamadı. Hakem Ali Palabıyık ‘VAR' sayesinde tarihi bir yanlıştan döndü. Karşılıklı birer gol dışında futbol adına anlatabileceğim bir şey yok. Ezeli rekabetin yanı sıra F.Bahçe'nin Kadıköy'deki 20 yıllık yenilmezlik serisi ve ligdeki durumu, G.Saray'ın ise şampiyonluk şansı ve galibiyet isteği açıkçası lafta kaldı. G.Saray 10 kişilik F.Bahçe'yi yenemedi. Bir gün önce oynanan Beşiktaş-Başakşehir karşılaşması bu maçtan daha kaliteli bir mücadeleye sahne olmuştu desem yalan olmaz. Belli ki Fatih Terim geçmişteki Kadıköy mağlubiyetlerinden ders alarak, ilk 60 dakika takımına o uyutan futbolu oynattı.

F.BAHÇE, karşılaşmaya hızlı başlasa da özellikle ilk yarı top sarı-kırmızılı oyuncuların ayağına her geçtiğinde oyun yavaşladı. Ersun Yanal taktik dizilişte Moses'a yer açabilmek için Dirar'a sağ bekte görev verince hücum gücünün zayıfladığını gördük. Bu kadar  hücumcu ile sahaya çıkan F.Bahçe'nin bu kadar az pozisyona girmesi ve rakibinin üzerine gidememesi ilginçti.

G.SARAY ise tarihi fırsatı tepti. Rakibi sahada 9 kişiyken golü buldu ama hemen golü de yedi. Belhanda'nın büyük maçlarda etkisizliğini ve ruhsuzluğunu bir türlü çözemedim. Gördüğü kartlarla takımını hep sıkıntıya sokuyor. Erken kart görünce Terim de ikinci yarı onu sahaya çıkarmadı. Hakem Ali Palabıyık ilk yarı farklı, ikinci yarı farklıydı. Kartını kullanmaktan geri kalmadı ve VAR ile uyumlu çalıştı. Hasan Ali'nin kırmızı kart gördüğü pozisyonda az kalsın kariyerini tehlikeye sokacaktı. Ancak F.Bahçe'nin attığı gol öncesi Feghouli'ye yapılan faule kulak asmadı. Mehmet Topal'ı ikinci sarı karttan atması gerekirdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek