SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy ruhu yetti…

Fenerbahçe, tarihinin en kötü sezonunu geçirmesine rağmen, uzatmalarla birlikte 65 dakika 10 kişi oynadığı derbide Galatasaray’a Kadıköy’de yine geçit vermedi.

Güncellenme: 14:38, 15/04/2019
Kadıköy ruhu yetti…

Sercan Hamzaoğlu / Kadıköy'e “O sene, bu sene” parolasıyla gelen Galatasaray'ı Fenerbahçe aldığı 1 puanla yine hüsrana uğratıp belki de şampiyonluktan etti.

Fenerbahçe için kötü giden sezonda taraftarının yüzünü güldürmek için bu derbi oldukça iyi bir fırsattı. Ama bu sezonki her derbide olduğu gibi yine geriye düşen Fenerbahçe, bu sefer de pes etmedi.

İlk yarıda iyi bir futbol olmamasına rağmen oyunun kontrolünü elinde bulunduran Fenerbahçe'de Hasan Ali Kaldırım'ın kırmızı kart görmesi Ersun Yanal'ın bütün oyun planını bozdu.

Ersun Yanal'ın hamleleri yerindeydi

Fenerbahçe'de 10 kişiyle alınan 1 puanın baş kahramanı Ersun Yanal'dı.

Takımı 10 kişi kalmasına rağmen panik değişikliği yapmayan Yanal, Dirar'ı sol beke, Moses'i de sağ beke çekerek oyun içi değişikliğiyle takımına müdahale etti. Yanal, Tolgay inadından vazgeçip Jailson'u da oyuna almasıyla orta saha direnci sağlandı.

Fenerbahçe, 10 kişi kalmasına rağmen yaptığı savunma ve gösterdiği mücadeleyle Galatasaray tek bir net fırsat bile vermemesi de takım savunmasının başarısını ortaya koydu. Fenerbahçe golü Skrtel sakatlık nedeniyle dışarıdayken 9 kişiyken yedi.

Bu gelenek bozulmaz

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi en kötü sezonunda hem de 10 kişiyle yenememesi Kadıköy geleneğinin kolay kolay bozulmayacağını gösterdi.

Bir uyarı

Ersun Yanal'ın haftalardır tek dezavantajı kuramadığı bir orta saha kurgusu.  Tolgay- Topal ikilisini bozmamaya gayret gösteren Yanal Ankaragücü maçı ve Galatasaray derbisinin faturasını ağır ödeyebilirdi. Jailson- Elif takım için de ne kadar önemli bir oyuncu olduklarını dün gece herkese çok net gösterdiler. Yanal’ın bundan sonra bu hatadan dönüp Miha'yı da takıma monte edip yeni bir orta saha düzenine geçmesi gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:11:38,