SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal’dan Fatih Terim’e olay yanıt! ‘Nasıl şampiyon olduklarını biliyoruz’

Fenerbahçe eski teknik direktörü İsmail Kartal, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in dün akşam derbinin ardından söylediği sözlere sert yanıt verdi.

Güncellenme: 13:38, 15/04/2019
İsmail Kartal’dan Fatih Terim’e olay yanıt! ‘Nasıl şampiyon olduklarını biliyoruz’

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü İsmail Kartal, Tivibuspor’da katıldığı programda sarı lacivertli takımı çalıştırırken zorlu dönemler yaşadıklarını söylerken; “3 Temmuz süreci, Aykut hoca ile beraber, o günkü başkanımız, bugünkü başkanımızın yönetimde olduğu dönemlerde çok zor zamanlar geçirdik. O günleri yaşayan insanlar olarak bunlar anlatılacak şeyler değil. Çok karanlık günler yaşattılar bize. Fenerbahçemizi yok etmek istediler. Camiamızın ve taraftarlarımızın dik duruşu, bizlere inanması, hep birlikte bu mücadeleyi verdik” ifadelerini kullandı.

”DÜNYADA İLK DEFA OLMUŞ”

Fenerbahçe’nin yargıdan dimdik çıktığını belirten Kartal, ”Kurşunlanmamız dünyada ilk defa olmuş galiba, ilk bizim başımıza geldi. O günlerde yaşananların bedellerini Fenerbahçe hala ödemektedir. Hem başarı, hem ekonomik anlamda kulübümüz zor günler geçirdi. Biz lekeli, cüzzamlıymış gibi gösterildik. Biz kendimizi biliyorduk, bunu da her yerde dik durarak herkese anlattık. Birçok insan çok büyük mücadeleler var. Fenerbahçe gibi büyük bir çınarın ne kadar haklı, temiz olduğunu herkese gösterdik” dedi. İLGİLİ HABER Semih Özsoy`dan Fatih Terim`e cevap: Başkanımız FETÖ kumpası ile hapisteyken... Semih Özsoy`dan Fatih Terim`e cevap: Başkanımız FETÖ kumpası ile hapisteyken...

“3 MAÇIMIZI İYİ İZLESİNLER” Galatasaray’ın Kadıköy’de şampiyon olduğu sezon yaşanan olaylara değinen antrenör, “O gün hangi şartlarda nasıl şampiyon olduğunuzu bizler biliyoruz, unutmadık, umutturmayacağız diyor Semih Özsoy. Kurşunlanmanın haricinde de, sadece kurşunlanma değil. Kurşunlanmanın dışında da biz o sezon şampiyonluğu kaybettik. Erciyes, Akhisar, Başakşehir maçını bir izlesinler. 4 kırmızı kart gördük Başakşehir maçında 2-2 bitti maç. Erciyes küme düşmüştü, 1-1 bitti maç. Akhisar maçında direkt atılması gereken oyuncu, kart bile görmedi, 89’da gol yedik, 1-0 mağlup olduk. Geriye giderek bir şeyi geri getiremeyiz. Herkesin daha saygılı olması lazım” dedi.

İLGİLİ HABER Dev derbide Fatih Terim ve Serdar Aziz bir araya gelmedi! Dev derbide Fatih Terim ve Serdar Aziz bir araya gelmedi!