SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göksel Gümüşdağ’dan Abdurrahim Albayrak’a çok sert cevap: ‘Savcılığa gideceğiz!’

Fenerbahçe Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak'a Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan çok sert cevap geldi. Gümüşdağ, "Konyaspor maçının kayıtlarının rakip takımda olduğu söyleniyor. 'Bildiğim şeyler var' deniyor. Açıklamak zorunda. TFF acilen bir araştırma komisyonu kurmalı. Biz bunun takipçisiyiz. 6222'ye aykırı ifadeler de kullanıldı, hepsi için savcılığa gideceğiz" dedi.

Güncellenme: 22:23, 15/04/2019
Göksel Gümüşdağ’dan Abdurrahim Albayrak’a çok sert cevap: ‘Savcılığa gideceğiz!’

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın 1-1 berabere kaldığı derbi sonrası Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak’ın açıklamalarına yanıt verdi. Gümüşdağ, açıklamalar üzerine savcılığa gideceklerini açıkladı.

Gümüşdağ, “Rakibimizin yöneticisinin bir açıklaması olmuş. Hayretle izliyorum. Biz, aynı rakiple, aynı sahada, aynı hakemle oynadığımız maçta VAR kapandı ve golümüz hatalı kararla iptal edildi. İki puanımız gitti ama hiçbir zaman rakip tarafından organize edildi demedik. Saha içindeki mücadeleyle öne çıkalım, saha dışına çıkarsak etik olmaz. Benim çok tarzım değildir bu konuşmalar. Bugün ligin ve Avrupa’nın en az gol yiyen, ligin en çok galip gelen takımıyız. Buna rağmen bu ifadeleri şaşkınlıkla dinliyorum. VAR’ın en çok sıkıntısını yaşayan başkan olarak hala ısrarla savunucusuyum. Orada çok daha vahim bir durum var. Bugün kulüpteki arkadaşlara talimat verdim. TFF ile yazışma yapacağız. VAR’ın kayıtları elimizde deniyor. TFF dışında kimsede VAR kayıtları olamaz” dedi. İLGİLİ HABER Abdurrahim Albayrak: Bir takım şampiyon edilecekse ilan etsinler! Abdurrahim Albayrak: Bir takım şampiyon edilecekse ilan etsinler!

“VAR kayıtları hukuk dışı elde edilemez” diyen Başkan Gümüşdağ, “Eğer edildiyse, gerekli suç duyurusunu savcılığa yapın. Hiçbir takımın ulaşamadığı kayıtlar nasıl temin edilebiliyor? Bu çok tehlikeli bir şey. Konyaspor maçının kayıtlarının rakip takımda olduğu söyleniyor. ‘Bildiğim şeyler var’ deniyor. Açıklamak zorunda. TFF acilen bir araştırma komisyonu kurmalı. Biz bunun takipçisiyiz. 6222’ye aykırı ifadeler de kullanıldı, hepsi için savcılığa gideceğiz. Yarış ve centilmenlik sonuna kadar gidecek, sonunda da kim kazanırsa alkışlayacağız. Saha dışı, alıştığımız ve geçmişten gelen, dayanağı olmayan iftiralar kabul edilemez. Bunlar varsa açıklanmalıdır” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Serdar Ali Çelikler`den Abdürrahim Albayrak`a: `Rica ediyorum bildiklerinizi anlatın` Serdar Ali Çelikler`den Abdürrahim Albayrak`a: `Rica ediyorum bildiklerinizi anlatın`

Yayınlanma Tarihi:21:47,