SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba’dan 5 yıl sonra gelen itiraf: Onun için üzgün değilim

Bir dönem Beşiktaş ve Göztepe'de de forma giymiş olan Medipol Başakşehir'in yıldız futbolcusu Demba Ba, 2*14 yılında oynanan Liverpool-Chelsea maçı hakkında konuştu. Demba Ba, Gerrard'ın kayıp düştüğü ve kendisini gol attığı pozisyon ile ilgili "Onun için üzgün değilim. Ben Gerrard fanı değilim" dedi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 18:22, 13/04/2019

Kariyerini Medipol Başakşehir’de devam ettiren, geçmişte Türkiye’de Beşiktaş ve Göztepe’de top koşturmuş olan Senegalli golcü Demba Ba, 2014 yılında oynanan Liverpool-Chelsea ile ilgili itirafta bulundu. O dönem Chelsea forması giyen ve Liverpool deplasmanında Gerrard’ın ayağının kaymasının ardından attığı golle rakibinin şampiyonluk hayallerini yıkan Demba Ba, İngiliz yıldız için üzgün olmadığını söyledi.

Tam beş yıl önce yaşanan pozisyonu The Sun’a değerlendiren Demba Ba “Gerrard için üzülmedim. Ben bir Gerrard fanı değilim. Liverpool ve Manchester City taraftarı da değilim. Manchester City şampiyon olduğu için de sevinmedim. Bu futbolun bir parçası… Sahaya işimizi yapmak için çıkıyoruz. Bizim işimiz kazanmak. Benim işim de gol atmak” dedi.

İngiltere Premier Lig’de Nisan 2014’te oynanan Liverpool-Chelsea maçında Gerrard’ın ayağının kaymasının ardından topu kapan Demba Ba, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda ağları havalandırmıştı. Liverpool’un yıllar süren şampiyonluk hayali, Demba Ba’nın attığı golle sona ermişti. Liverpool’un puan kaybını iyi değerlendiren Manchester City, Premier Lig’de şampiyonluğa ulaşan takım olmuştu.