SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’ın derbi sürprizi: VALBUENA

Fenerbahçe'de derbi hazırlıkları sürüyor. Ersun Yanal'ın Galatasaray maçında sahaya süreceği ilk 11 de netleşmeye başladı...

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 07:52, 12/04/2019
Ersun Yanal’ın derbi sürprizi: VALBUENA

Galatasaray derbisinde Ersun Yanal'ın ilk 11'e yazacağı ilk isim Fransız yıldız olacak.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın Galatasaray derbisindeki kozunun Mathieu Valbuena olduğu öğrenildi.

Sakatlığının ardından MKE Ankaragücü maçında 33 dakika oynayan Fransız yıldızı Ersun Yanal, derbi için özel hazırlıyor.

Hücumdaki oyun planını en başta Valbuena'nın üzerine kuran Yanal, antrenmanlarda sık sık konuştuğu Fransız futbolcudan sorumluluk almasını istedi. Hocasının güvenini boşa çıkarmak istemeyen Valbuena da antrenmanlarda özel olarak derbi hazırlıkları yapıyor.

Moses ya da Isla kulübüye

Ersun Yanal, Valbuena'yı ilk 11'e yazdığı için Moses ya da Isla'yı yedek kulübesine çekecek.

Yanal antrenmanlarda ilk olarak sağ kanadı, bekte Dirar, açıkta ise Moses'i oynattı. Sağ kanadı Isla-Dirar ikilisine teslim etmeyi de düşünen Yanal, iki tercihten birine son antrenmanlarda karar verecek. Yanal, kırmızı kart cezalısı Mehmet Ekici'nin yerine ise 10 numara pozisyonunu Zacj'sa teslim edecek.

Volkan Demirel kaleye yakın

Ersun Yanal'ın kaleci tercihi de kafasında şekillenmeye başladı. Ligde son 2 maçtır kaleyi Harun Tekin'e teslim eden Ersun Yanal, derbide Volkan Demirel'in tecrübesinden faydalanmak istiyor. Yanal'ın şu an için kafasında Volkan Demirel'in olduğu yinede ekibiyle yapacağı son toplantıdan sonra kararını netleştireceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:07:51,