SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cengiz Ünder, Can Bartu’nun verdiği nasihatı anlattı

Cengiz Ünder, Can Bartu’nun verdiği nasihatı anlattı

Cengiz Ünder, kariyerinde 6 yıl İtalya'da top koşturan ve efsane isim Can Bartu'nun vefatının ardından tweet atarak, Bartu'nun kendisine verdiği nasihatı anlattı.

İtalya Serie A ekiplerinden Roma’nın formasını giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, aramızdan ayrılan efsane isim ‘Sinyor’ Can Bartu için Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Başakşehir’den Roma’ya transferi için Bartu’nun kendisine verdiği nasihatı paylaşan Cengiz, “Can Bartu ile tanışma şansına eriştiğimde verdiği nasihatlerden sadece biriydi bu. Yol göstericiliğine, bilgeliğine ve karakterine hayran kalmıştım” dedi.

Can Bartu’nun kendisine, “İtalya’da oynamak yetenek ve güç ister. Sende o yetenek var, biraz daha güçlendin mi üstesinden gelemeyeceğin zorluk kalmayacak” dediğini ifade eden milli yıldız, “Camia kavramının ötesinde, Türk sporunun timsali olan bir efsaneydi. Kalbi spor ateşiyle yanan herkes için çok büyük bir kayıp. Başımız sağ olsun” şeklinde tweet attı.

12 Nisan 2019 Ali Koç: Can Bartu bizlere çok şey kattı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 83 yaşında vefat eden Can Bartu için gittiği taziye evinde yaptığı açıklamada, “Can Bartu hem kişiliğiyle hem tarihiyle hem yaptıklarıyla spor hayatından sonraki Fenerbahçe'deki konumuyla bambaşka biriydi. İyi ki vardı. İyi ki Fenerbahçeli`ydi. Bizlere çok şey kattı” dedi. İlgili Haberi Oku