SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’den derbi mesajı

Fenerbahçe’nin tecrübeli kaptanı Volkan Demirel, Galatasaray’la oynayacakları derbi maçta 20 yıllık Kadıköy geleneğinin devam etmesi için arkadaşlarını motive ediyor.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 10:15, 11/04/2019
Volkan Demirel’den derbi mesajı

Süper Lig’de bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi Volkan Demirel, takım arkadaşlarını dev maça hazırlıyor.

Volkan Demirel'in yakın çevresinden alınan bilgiye göre, kulüpte 17. yılını geçiren emektar kaptanın derbiyle ilgili takım arkadaşlarına, “Taraftarımızın yüzünü güldürmek için, sezonun en önemli maçına çıkıyoruz. Kadıköy'de 20 yıllık geleneğin neredeyse tamamında buradaydım. Galatasaray buradan eli boş dönecek. Bu maçlar, kariyerlerimizin en özel 90 dakikalarıdır. Keyfini çıkartalım ve Galatasaray'ı yine eli boş gönderelim” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Süper Lig`de kritik hafta! Süper Lig`de kritik hafta!

Kadıköy'de ilk defa derbiye çıkacak isimlere de seslenen Volkan Demirel’in, “bu atmosferi daha önce hiçbir takımda yaşamadınız. Önceki takımlarınızla iç sahada oymadığınız derbilere benzemez bu. Kadıköy'deki derbi atmosferi, özellikle Galatasaray derbisini asla unutamazsınız. Taraftarımızın ne kadar özel olduğunu bir kez daha anlayacaksınız” diyerek, özellikle eski Galatasaraylı Serdar Aziz'i motive ettiği öğrenildi.

Derbide kaleye kimin geçeceğinin önemli olmadığını da yakın çevresine anlatan Volkan Demirel “Ben ya da Harun, hiç fark etmez. İkimizde terimizin son damlasına kadar mücadele ederiz. Ben Kadıköy'de oynadığım derbilerde yenilgi yüzü görmedim. Hangimiz oynarsak oynayalım yine Galatasaray'ı eli boş göndereceğiz” dediği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:10:11,