SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Costa’dan hakeme küfür! Pique sakinleştirdi ama ağır cezadan kurtulamadı

Atletico Madrid'in Barcelona ile oynadığı karşılaşmada kırmızı kart gören Diego Costa'nın, hakeme küfür ettiği için oyundan atıldığı öğrenildi. İspanya Futbol Federasyonu, Diego Costa'ya ağır ceza verdi.

İspanya La Liga'nın 31. haftasının en önemli maçında Barcelona ile Atletico Madrid, Camp Nou'da karşı karşıya geldi. Barcelona'nın 2-0 kazanarak en yakın rakibi Atletico Madrid ile arasındaki puan farkını 11'e çıkardığı karşılaşmaya Diego Costa'nın gördüğü kırmızı kart damga vurdu.
Karşılaşmanın 28. dakikasında Pique ile girdiği ikili mücadele sonrası yerde kalan Atletico Madrid'in yıldızı Diego Costa, faul bekledi. Hakemin devam kararının ardından Diego Costa, sinirli bir şekilde yerden kalktı.
Karşılaşmanın hakemi Jesus Gil Manzano'nun üzerine yürüyen Diego Costa, bir yandan da söylenmeye başladı. Bunun üzerine hakem, Diego Costa'ya doğrudan kırmızı kart göstererek oyundan attı.
Diego Costa'nın itiraz ettiği sırada maçın hakemi Jesus Gil Manzano'ya "Senin o....pu annenin üzerine s....rım" dediği için kırmızı kartla cezalandırıldığı belirtildi.
Gördüğü kırmızı kart sonrası daha da sinirlenen Diego Costa'yı sahadaki futbolcular güçlükle sakinleştirebildi. Pique de Diego Costa'nın ağzını kaparatak yıldız futbolcunun daha fazla küfür etmesini engelledi.
Diego Costa'nın neden kırmızı kart gördüğü hakem raporunda ortaya çıktı. Diego Costa'nın, hakeme itiraz ettiği sırada ettiği ağır küfür nedeniyle kırmızı kart gördüğü öğrenildi.
Hakem rapurunu değerlendiren İspanya Futbol Federasyonu, Diego Costa'ya 8 maç futboldan men ve 6 bin Euro para cezası verdi.
Diego Costa, aldığı sekiz maç ceza sonrası 7 hafta kalan La Liga'da sezonu kapatmış oldu.
Diego Costa'nın kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası Pique'nin yıldız futbolcuyu sakinleştirdiği gözlendi. Pique'nin Diego Costa'ya, "Sus! Dört maç ceza aldın bile... Biraz daha konuşursan daha fazla ceza alacaksın" dediği öğrenildi.