SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yasemin Adar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda finalde!

Yasemin Adar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda finalde!

Kadınlar 76 kiloda mücadele eden Yasemin Adar, Alman Focken'i mağlup ederek adını finale yazdırdı. Elif Jale Yeşilırmak ve Evin Demirhan, bronz madalya için mindere çıkacak

Avrupa Güreş Şampiyonası’nın üçüncü gününde milli sporcu Yasemin Adar, finale yükseldi.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen organizasyonda kadınlar 76 kiloda mindere çıkan Yasemin Adar, yarı final mücadelesinde Alman Aline Rotter Focken’i 5-2 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Yasemin Adar, yarınki finalde Avusturyalı Martina Kuenz ile karşılaşacak.

59 kiloda mücadele eden Elif Jale Yeşilırmak ise yarı finalde Bulgar Bilyana Zhivkova Dudova’ya 2-0 mağlup oldu. Milli güreşçi, yarın bronz madalya için mindere çıkacak.

Diğer bir milli sporcu Evin Demirhan da 50 kilo yarı finalinde Ukraynalı Oksana Livach’a 2-0 yenildi. Evin Demirhan, yarın bronz madalya mücadelesi verecek.

10 Nisan 2019 Fatih Erdin`den bronz madalya Avrupa Güreş Şampiyonası`nda milli sporcu Fatih Erdin, erkekler serbest stil 86 kiloda bronz madalyanın sahibioldu. İlgili Haberi Oku