SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Eşref Hamamcıoğlu: İbrasızlık 114 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Galatasaray’a yakışmadı

Eşref Hamamcıoğlu: İbrasızlık 114 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Galatasaray’a yakışmadı

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, genel kurul sonrasında çıkan ibrasızlık durumunun 114 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Galatasaray'a yakışmadığını söyledi.

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, nisan ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Kulübün yıllık olağan genel kurulunda yaşananları hatırlatan Hamamcıoğlu, “Mayıs 2018'den beri yönetimde olan Mustafa Cengiz ve yönetimi mali açıdan ibra edilmiş ancak idari açıdan edilmemiş. Ayrıca sunulan denetim raporu da yapılan oylamada kabul görmemiştir. Ancak genel kurul sonrasında yönetim kurulu hukuki haklarını kullanarak mahkemeye gitmeye tercih etmiş, her iki ibrasızlık konusunda da tedbir kararı almıştır. Her ne kadar kulübümüz mevcut tüzüğümüze göre yönetilse de kanunlarımız, alınan mahkeme kararı her şeyin üstündedir” diye konuştu.

10 Nisan 2019 Galatasaray´ın eski futbolcuları mahkumlarla maç yaptı Galatasaray`ın eski futbolcularından oluşan Galatasaray Veteran Futbol Takımı, Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu Futbol Takımı ile cezaevinin halı sahasında maç yaptı. Ortaya ise renkli görüntüler çıktı. İlgili Haberi Oku

“ÇIKAN SONUCU ÇOK ÇOK İYİ ANALİZ ETMELİYİZ”

Genel kurul sonrasında çıkan ibrasızlık durumunun 114 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Galatasaray'a yakışmadığını ifade eden Divan Başkanı Hamamcıoğlu, “Söz konusu genel kurulda söz alan konuşmacıların ve oylama sırasında iradelerini ifade eden üyelerin kararları çok önemlidir ve demokrasilerde yok sayılamaz. Bu genel kuruldan çıkan sonucu çok çok iyi analiz etmeliyiz. Bu ibrasızlığı küçük bir grubun organizasyonu veya komplo olarak görmek, olumlu olumsuz oylar arasındaki farkı küçümsemek, liseli-lisesiz mücadelesine indirgemek çok kolaycılık olacaktır. Kulübümüzün hatalarından ders çıkartarak gelişmesine engel teşkil edecektir diye düşünüyoruz. Bu olaylardan sonra yaşanan süreç, paydaşlarımız arasındaki çatışma görüntüsü, ötekileştirme çabaları üzücü ve endişe verici bir aşamaya gelmiştir” şeklinde konuştu.

Galatasaray'da farklı fikirlerin olduğunu söyleyen Eşref Hamamcıoğlu, “Bu kulübün en büyük zenginliği budur. Galatasaray sadece futbol takımı değildir. Ancak tüm sportif branşlarda daima birincilik hedefleyen, lisesi olan, üniversitesi olan, yardımlaşma vakıfları ve dernekleri olan, dünyanın dört bir yanına yayılmış milyonlarca taraftarı olan bir kurumdur. Galatasaray'da gruplar ve taraflar yoktur. Ancak paydaşları vardır” dedi.

10 Nisan 2019 Fenerbahçe Galatasaray derbilerinde goller yabancılardan Fenerbahçe ile Galatasaray arasında son 10 sezonda oynanan 26 derbide atılan 49 golün 33`ünü yabancı oyuncular kaydetti. İlgili Haberi Oku