SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş’in hamleleri ve Ljajic

9 Nisan 2019

Lig yeni başlamış olsa Beşiktaş bu futbolla kesinlikle şampiyonluğun en büyük favorisi olurdu.

Siyah-beyazlılar müsabakaya mükemmel başladı. Taktik disiplin mükemmeldi. Mevkii ve oyun disiplini kusursuzdu. Pas yüzdesi ve hızlı, tempolu öne doğru oyun iki gol getirmişti. Fakat Beşiktaş'ın verilmeyen iki tane penaltısı var ki penaltılar verilmiş olsaydı ilk yarı 4-0 biterdi.

MAÇI kazandıran Ljajic, Medel, Dorukhan ve Atiba'nın mükemmel futbolları. Adem Ljajic ise bireysel performansını en üst düzeye çıkarıp hem mükemmel goller attı ve hem de üç golün asistini yaptı. Böyle bir performansa şapka çıkar. Şenol hocanın oyuna yaptığı müdahalelerle, özellikle Caner'i sol bekten alıp Medel'i oraya koyması adeta Fenerbahçe maçından almış olduğu bir ders gibiydi. Güven hamlesi ise Rizespor karşısında sıkışan oyunda Beşiktaş'ın rahatlamasına ve maçın kopmasına neden oldu. Genç futbolcu attığı üç güzel golle hocasının güvenini boşa çıkartmadı.

Beşiktaş’ta uyurgezer, hayalet gibi dolaşan bir Lens vardı. Caner'in ise maç temposu çok düşüktü. Mirin, Beşiktaş'ın futbolcusu değil olsa olsa yedek olabilir. BU müsabakanın özeti: Defansif olarak normal bir oyun ortaya koyan Beşiktaş'ın, ofansif olarak ders niteliğinde hücum organizasyonları sunmasıydı. Defansla kaleci arasına derin ve delici koşu yapan Burak ve Güven, teknik direktörlük kurslarında örnek gösterilebilecek hücum organizasyonlarına imza attı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek