SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzlediğimiz en iyi Fenerbahçe

8 Nisan 2019

UZUN bir aradan sonra Fenerbahçe'nin bu kadar iyi futbol oynadığını gördüm. Çok pas yapan, oyunun kontrolünü daima elinde tutan, kanatları çok iyi kullanan, özellikle ikinci yarı ortaya koymuş olduğu mükemmel futbolla adeta tek kale oynayan sarı-lacivertliler, buna rağmen istediğini alamadı.

ERSUN hocanın oyuncu değişiklikleriyle Fenerbahçe çok pozisyon buldu fakat değerlendiremedi. Sağ bek İsla'nın Fenerbahçe'nin futbolcusu olmadığını bir kez daha gördük. O çıkınca sağ kanattan Dirar ve Ayew'le çok etkili akınlar yapıldı. Son ortalar ve asistlerde isabet oranı yüksek olsaydı Fenerbahçe farklı kazanabilirdi.

SON yıllardaki en iyi Hasan Ali'yi izledik. Valbuena ile çok iyi bir ikili olup etkili akınlar yaptılar. Hasan Ali, performansını golle sonuçlandırdı. Fenerbahçe'nin eksik olduğu yönleri ise şunlardı:

1 – Merkezden atak yapamadılar.

2 – Kontratak yapma başarısı da çok düşüktü.

3 – Defanstan orta sahaya, oradan forvete geçişlerde pas isabet oranı düşüktü ve çok top kaybı yapıldı.

4 – Tolgay ile Topal, sürekli defansın içine girip oyunun temposunu düşürdü. Daha ofansif olup rakip defanstan gelen toplara sahip olarak baskın hücumlar yapmaları gerekirdi. Ayrıca öne doğru hızlı oynayarak tempoyu arttırmalılar.

Galibiyet Fenerbahçe'nin hakkıydı, olmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek