SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’de futbolcular ve taraftar birbirlerine girdi

Spor Toto Süper Lig'de küme kalma yolunda evinde son sıradaki Akhisarspor'a 1-0 yenilerek büyük avantaj kaybeden Göztepe'de ortalık karıştı. Mutlak galibiyet için çıktığı karşılaşmayı kaybeden sarı-kırmızılılarda taraftar çileden çıktı. Takımın kaptanlarından Halil Akbunar ile taraftarlar birbirine girdi.

Güncellenme: 14:10, 08/04/2019

Bornova Stadı’nda Akhisarspor’a 1-0 mağlup olan Göztepe’de futbolcularla taraftar maç çıkışı birbirine girdi. Takımı protesto eden öfkeli taraftarlar maç çıkışı Göztepeli oyuncuların önünü kesti. Arabasıyla stattan ayrılan kanat oyuncusu Halil Akbunar’a tepki gösterince olaylar büyüdü. Arkadaşlarıyla birlikte arabasından inen Halil ile taraftar arasında arbede yaşandı. Bu sırada takım otobüsünde bulunan orta saha Alpaslan Öztürk de otobüsten inip koşarak olaylara müdahil oldu.

Alpaslan’ın ardından otobüsten inen teknik direktör Tamer Tuna, idari menajer İlhan Şahin ve oyuncular da otobüsten inip kavgayı ayırmaya çalıştı. Yaşanan kavga sırasında bir taraftar ise yere düşerek göz yaşlarına boğuldu. Tamer Tuna, taraftarın yanına gelerek yatıştırmaya çalıştı. Çevik kuvet polisleri, olaylara müdahale ederek taraftarı olay yerinden uzaklaştırdı. Büyük şaşkınlık yaşayan futbolcular ise güvenlik gerekçesiyle uzun süre stat dışına çıkmadı. Geniş güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından Göztepe takım otobüsü polis konvoyu ile Urla Adnan Süvari Tesisleri’ne hareket etti. İLGİLİ HABER Maç Sonucu | Göztepe Akhisarspor 0-1 Maç Sonucu | Göztepe Akhisarspor 0-1

Yayınlanma Tarihi:13:56,