SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz ile Rizespor taraftarı arasında gerilim

Beşitkaş'ın Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada Burak Yılmaz ile tribünler arasında gerilim tırmandı.

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada Burak Yılmaz ile Rize tribünleri arasında gergin anlar yaşandı. İlk yarının sonlarına gelinirken orta sahada bir pozisyonda yerde kalan Burak Yılmaz faul bekledi.
Hakem Arda Kardeşler oyunu devam ettirirken, Çaykur Rizespor tribünlerinden golcü futbolcuya tepki geldi.
Burak Yılmaz'ın faul olmadığı halde yerde yatmasına tezahüratlarla tepki gösteren Çaykur Rizespor taraftarına Burak Yılmaz da elin sert bir şekilde sallayarak karşılık verdi. Bunun üzerine daha da sinirlenen Çaykur Rizespor taraftarının Burak Yılmaz'a öfkesi yükseldi. Burak Yılmaz'ın tribünlere karşılık vermeyi sürdürmesi üzerine taraftarlar ıslıklı protestoya başladı.
Çaykur Rizespor taraftarı, top Burak Yılmaz'ın ayağına geldiğinde ıslıklı protestolarını ilk yarının sonuna kadar devam ettirdi. Mücadelenin ikinci yarısında Beşiktaş'ın üçüncü golünü atan Burak Yılmaz ile Karadeniz ekibinin taraftarları arasında gerilim tekrardan yükseldi.
Burak Yılmaz attığı golün ardından hakem Arda Kardeşler, VAR odasından pozisyonla ilgili bilgi alırken, siyah-beyazlı isim, tribünlerine dönerek, "sizi duyamıyorum" şeklinde bir işaret yaptı ve Rizesporlu oyuncular tepki gösterdi. Hakem Arda Kardeşler bunun üzerine Burak Yılmaz'a sarı kart gösterdi.
Yaşanan kısa süreli gerilim ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Burak Yılmaz'a 'Seni oyundan alacağım, sakin ol' şeklinde uyarı yaptı. Burak Yılmaz ise "Tamam hocam alma, sakinim" diyerek hocasına yanıt verdi.
Tribünlerin Burak Yılmaz'a yönelik tepkilerinin artmasının ardından Şenol Güneş, Burak Yılmaz'ı oyundan aldı ve Güven Yalçın'ı sahaya sürdü.