SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a 10 numara lazım!

Şampiyonluğa oynayan bir takımın evinde, düşüşteki Malatya karşısında gol atmak için bu kadar zorlanmasına bir anlam veremedim. Ofansif manada güçlü bir kadron var ancak rahatlamak için ilk yarının uzatmalarında gelen penaltıya zorunlu kalıyorsun; olacak iş değil! Yeni Malatya'nın kapalı futbol oynayarak G.Saray'dan puan almak istemesi kabul edilebilir ama sarı-kırmızılıların coşkulu futboluna karşılık bu kadar zorlanması şaşırtıcı.

DIAGNE'Yİ gözümüzde öyle büyütmüşüz ki bırakın Terim'i, Mourinho olsa bu kadar PR'ı yapılan bir futbolcuyu kaçırmazdı. İlk yarıda attığı goller ile gözümüzü boyamış olabilir mi? Oyunun belirli bölümlerinde hiç yok, ceza sahasında topla buluşunca da kötü vuruşlar yapıyor. ‘Hat-trick' yaptığı maçta bile “İyi oynadı” diyemiyoruz. Ama Cimbom'un asıl eksiği golcü değil 10 numara! Yetenekli oyuncuların fazlalığı göze çarpsa da onları oynatacak bir maestronun eksikliği hissediliyor. G.Saray'ın Hagi veya Sneijder gibi bir ‘10' numaraya ihtiyacı var. Fatih Hoca'nın, Linnes'i oynatarak ne kadar doğru karar verdiğini gördük. Viking, harika oynadı.

ŞİMDİ sırada F.Bahçe derbisi var. Luyindama'dan sonra Marcao da gereksiz kart görerek derbide oynamayacak. Bu kadar kaliteli oyuncuların olsa bile herkesin kendine göre bir derdi var işte. Kiminin ekmeği bayat, kiminin pırlantası ufak. G.Saray için de yarım bir battaniye gibi şampiyonluk; üstüne çekince ayakları, ayaklarına çekince kolları üşüyor!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek