SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü-Fenerbahçe maçında ortalık karıştı! Derbi öncesi kırmızı kart şoku…

Süper Lig'in 27. haftasında oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe maçının son anlarında Mehmet Ekici ile Canteros arasında yaşanan tartışma bir anda alev aldı ve iki takım oyuncuları birbirine girdi. Mehmet Ekici ve Canteros kırmızı kart gördü. Yayıncı kuruluş Harun Tekin'in de gördüğü sarı kartla Galatasaray maçında cezalı duruma düştüğünü belirtti ancak kısa süre sonra bu bilginin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Süper Lig'in 27. haftasında oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe maçının son dakikalarında iki takım oyuncuları arasında yaşanan tartışma saha içinin bir anda karışmasına neden oldu.
Maçın 87. dakikasında suratına top gelen Miha Zajc yerde kalırken Ankaragücü oyuncuları topu dışarı atmadı ve pozisyonu sürdürdü.
Ankaragücü'nün oyuncusu Canteros'un şutundan sonra Mehmet Ekici sinirlerine hakim olamadı.
Topu dışarı atmadığı için Tito Canteros'un üzerine yürüyen Mehmet Ekici ile iki oyuncu arasındaki tartışma bir anda büyüdü.
Diğer futbolcular da tartışmaya dahil olurken bazı oyuncular olayı sakinleştirmeye çalıştı.
Kalesini terk ederek kavganın olduğu yere yönelen Harun Tekin de Ankaragücü oyuncuları ile tartıştı.
'VAR' incelemesine giden hakem Mete Kalkavan, Mehmet Ekici ile Canteros'u kırmızı kartla oyun dışında bırakırken Fenerbahçe kalecisi Harun Tekin ve Ankaragücü oyuncusu Moke'ye sarı kart verdi.
Yayıncı kuruluş beIN Sports'un altyazısında Harun Tekin'in sarı kart gördüğü için Galatasaray maçında cezalı duruma düştüğü yazıldı.
Ancak TFF'nin sitesinde Harun Tekin'in 2 sarı kartı olduğu ortaya çıktı.
Ankaragücü maçındaki sarı kartla kart sayısı 3 olan Harun Tekin'in Galatasaray maçında cezalı olmadığı anlaşıldı.
Yaşanan karışıklık hakkında açıklama yapan Güntekin Onay, "Arkadaşlar kontrol ettiler. Harun Tekin'in toplam 3. sarı kartıymış. Dolayısıyla cezalı değil" dedi.
Kırmızı kart gören Mehmet Ekici'yi takım arkadaşları güçlükle sakinleştirdi.
İşte saha içinde yaşananlardan görüntüler...