SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçeli sporculardan 10 milyon TL’lik katkı

Fenerbahçeli sporculardan 10 milyon TL’lik katkı

Volkan Demirel ve kaptanların öncülüğünde yerli futbolcular 5 milyon bağışlayacak. Diğer branşların da katkısıyla 10 milyon TL’yi geçecek.

Ekonomik bağımsızlık parolasıyla önceki gün başlatılan Fener Ol kampanyasına Fenerbahçeli sporcular da kayıtsız kalmadı. İlk etapta futbol takımının kaptanları Volkan Demirel, Mehmet Topal ve Hasan Ali Kaldırım, takım arkadaşlarıyla bir toplantı yaptı ve ortak bir rakam belirledi. İlk etapta yerli futbolcular 5 milyon TL'lik bağış yapma kararı aldı. Takımın genç oyuncuları ise maaşlarından yüzde 10 ile yüzde 20'lik bir kesinti yapıp ‘Fener Ol'a destek verecek. Nabil Dirar'ın yabancı futbolcularla ilgili görüşmeleri yürüttüğü ve kampanyaya katılacağı öğrenildi. Fenerbahçe Beko'da da kapan Melih Mahmutoğlu liderliğinde görüşmeler olduğu, kadın ve erkek voleybol takımlarıyla diğer branşlardan gelecek katkıyla toplam bağış rakamının 10 milyon TL'yi aşması bekleniyor.

05 Nisan 2019 Fenerbahçe otobüsüne saldırıda yeni delil aranacak Trabzon`un Sürmene ilçesinde, 4 Nisan 2015`te Fenerbahçe otobüsüne yönelik düzenlenen silahlı saldırı olayı aradan geçen sürede aydınlatılamadı. Polisin hazırladığı fezleke dosyasını eksiklikler nedeniyle geri iade eden savcılık, olayla ilgili yeni deliller toplanmasını istedi. Bu arada polisin olay yeri krokisinde saldırı anına ilişkin ayrıntılara da yer verildi. İlgili Haberi Oku

DESTEK ÇIĞ GİBİ

‘FENER OL' kampanyası büyük ilgi gördü. Gazetemiz baskıya girdiği sırada yapılan katkı, 12 milyon TL düzeyindeydi. UEFA ile yapılan FFP anlaşması gereği 31 Mayıs'a kadar yaklaşık 400 milyon TL açığı kapatmak gereken Fenerbahçe, kampanyayı 1 yıl sürdürmeyi planlıyor. Yönetici Metin Sipahioğlu, “Kampanyayı küçümsemeye çalışanlar, en büyük cevabı büyük Fenerbahçe taraftarından alıyor. Gelinen nokta hedefler için çok umut verici” dedi.

05 Nisan 2019 Fenerbahçe Ankaragücü maçı için Ankara`ya otobüsle gidecek Fenerbahçe, yarın saat 14.00'de Ankaragücü maçı için otobüsle Samandıra Can Bartu Tesisleri'nden Ankara'ya hareket edecek. İlgili Haberi Oku