SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu: Başarısızlığın bir tık üstü asla başarı değildir

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımın oynadığı futboldan çok memnun olduğunu belirterek, "Oyuncuların hepsinin anlından öpüyorum" dedi.

Güncellenme: 09:39, 06/04/2019
Ahmet Ağaoğlu: Başarısızlığın bir tık üstü asla başarı değildir

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, henüz daha işin başında olduklarını söyledi.

Ağaoğlu, Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasının açılış maçında sahasında Antalyaspor’la oynadıkları maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“21 günlük, bir haftalık, 15 günlük aralar beni her zaman endişelendiriyor.” diyen Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Maç başladı zaten ilk 5 dakika kaptırdığımız topun arkasından gelen gol beni hiç endişelendirmedi. Onu söyleyeyim. İkinci golü de yeseydik biz bu maçı 4-2, 5-2, 6-3 kazanırdık öyle bir oyun sergiledik. Oyunu zaten okuyorsunuz. Oyuncuların ilk 10 dakikadaki top kontrolleri, kendilerine olan güvenleri… İyi bir galibiyet oldu. Yani 4 gol tabii ki önemli, skor çok önemli ama oynanan futboldan çok memnunum. Murat Cem’in alnından öperim. Hepsinin alnından öpüyorum. Hak geçmesin çünkü hepsi gerçekten bana göre övgüyü hak ediyorlar. Çünkü büyük bir özveriyle oynuyorlar. Aidiyet duygusuyla oynuyorlar. Yerlisi, yabancısı, Kamil Ahmet’i, Olcay’ı, mükemmel oynadılar.”

İLGİLİ HABER Ünal Karaman: `Direnmeleri mümkün değildi` Ünal Karaman: `Direnmeleri mümkün değildi`

Stresli bir süreç yaşadıklarını belirten Ağaoğlu, “Bir sürü ödemeler, UEFA lisansı için gerekli olan ödemeler, birikmiş alacaklar falan gerçekten 15-20 gün stresli bir süreç yaşadık. Şurada 90-94 dakikada bize her şeyi unutturdular” ifadelerini kullandı.

Borçlarla ilgili soru üzerine ise Ağaoğlu, “Allah yardım ediyor. Yoksa başka türlü bu işin altından kalkmak mümkün değil. Bize destek olan insanlar var. Hepsine çok teşekkür ediyorum ama şu güven verdi, biz insanlara şu kadroyla güven verdik” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Olcay Şahan: 5 dakika oynadı ama Trabzon`un altyapısı... Olcay Şahan: 5 dakika oynadı ama Trabzon`un altyapısı...

Kulüpler Birliği’nde yabancı oyuncu sınırlamasının da görüşüldüğü bir toplantı yapıldığını hatırlatan Ağaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz tavrımızı çok net koyduk ortaya. Siz ne karar alırsanız alın biz alt yapımızdan ve ülkedeki diğer takımların alt yapısından yetiştirdiğimiz oyuncularla bu takıma gerçekten bir şeyler verebilecek, tecrübelerini aktaracak, takımın çimentosu olacak. Yabancı oyuncularla ki bunların sayısı 5 olur 6 olur ama en fazla 8 olur biz kademeli olarak bunu düşüreceğimizi de söyledik. Ama siz ne karar alırsanız alın yabancı konusunda isterseniz sahaya 11 yabancıyla çıkın 24 yabancı transferi olsun biz bunu asla bir haksız rekabet olarak görmüyoruz. Zaten 2-3 yıllık süreç içerisinde kimin ne kadar haklı olduğunu da zaman hepimize gösterecek. Beni mutlu eden diğer bir şey yıllardır beni mutlu eden model bu modeldi. Geldiğimiz zaman bu şeklide genel kurulda delegelerimizin oylarına talip olduk, bunu anlattık, bu şekilde destek aldık ve o rotada yürüyoruz. Bu bir başlangıç. İşin başındayız biz. Sakın kimse yanılmasın. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın işin başındayız. Geçenlerde sordular başarılısınız. Başarısızlığın bir tık üstü asla başarı değildir. Biz sadece başarısızlığın bir tık üstüne çıktık şu anda.”

Oynanan futbolun taraftara keyif verdiğini aktaran Ağaoğlu, “Bu çok önemli. Sonuç ne olursa olsun taraftarın sahada oynanan futboldan zevk alması lazım. İşte bu benim takımım demesi lazım. Bugünkü maçta da gerçekten bu benim takımım dedi. Hangisini birbirinden ayırayım ki yani Ekuban’ı mı yoksa sıfırdan var eden Anthony mi? Nwakaeme 100 bin avroya almışsın 1 gol bir asisti kaldı veya 2 golü kaldı. Ben bekliyordum yani. Nwakaeme ve Ekuban’dan çok şeyler bekliyordum. Takıma alıştılar kente alıştılar. Oyuncular birbiriyle çok iyi anlaştı. İyi bir kaptanımız var. İyi bir ikinci, üçüncü kaptanımız var. Hepsi görevlerini canlarını dişlerine takarak getirmeye çalışıyorlar. Bir kulüp başkanının da zaten bundan daha fazla ne mutlu edebilir ki bir kulüp yöneticisi veya taraftarını. Taraftar Ahmet Ağaoğlu bunun dışında daha fazla neyle mutlu olabilir. İyi bir gece yaşattılar bize. 3 hafta aranın ardından bu başlangıç önemliydi” ifadelerini kullandı.