SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Guti: Gelecek sezon teknik direktör olmak istiyorum

Guti: Gelecek sezon teknik direktör olmak istiyorum

Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük yapan Guti Hernandez, yaptığı açıklamada gelecek sezon teknik direktör olmak istediğini belirtti.

Bir dönem Beşiktaş formasını da terleten eski İspanyol yıldız Guti, Marca gazetesine açıklamalarda bulundu. Sezon sonunda Şenol Güneş’in Milli Takım’ın başına geçecek olmasıyla Beşiktaş Teknik Direktörlüğü için adı geçen Guti, “Gelecek sezon teknik direktör olarak çalışmayı hedefliyorum” dedi.

“KARİYERİMİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUM”

Guti, “Beşiktaş’ta antrenör olarak önemli bir tecrübe ediniyorum. Açıkçası böyle bir konumda olduğum için mutluyum. Kariyerimi geliştirmeye çalışıyorum. Burası gelişimim için bana yardımcı oluyor. Olmak istediğim konuma gelmem için destek oluyor. Kolay ve basit olmadığını biliyorum, bu bir gerçek” ifadelerini kullandı.

04 Nisan 2019 Burak Yılmaz-Nicolas Mirin kavga iddialarına Beşiktaş`tan fotoğraflı yanıt Beşiktaş`ta golcü futbolcu Burak Yılmaz ve savunma oyuncusu Nicolas Mirin`in kavga ettiği iddialarına siyah beyazlıların Twitter hesabından fotoğraflı yanıt geldi. İkilinin son idmanda çekilen fotoğrafları Beşiktaş`ın resmi Twitter hesabından paylaşıldı. İlgili Haberi Oku

“BEŞİKTAŞ’TA MUTLUYUM”

Bir dönem Real Madrid’in altyapı takımının başında görev alan Guti, “Real Madrid'in altyapı takımını yönetmekle Beşiktaş'ta yardımcı antrenör olmak arasında fark var. Genç takımda kazanmak istiyorsun ama asıl futbolcuların eğitilmesini hedefliyorsun. Profesyonel olmalarını istiyorsun. Beşiktaş ise kupalar kazanmak zorunda olan ve savaşan bir kulüp. Süper Lig'de yarışmak kolay değil. İşler iyi gitmezse bunun karmaşık olacağını biliyordum. Tecrübe kazanıyorum ve Beşiktaş'ta mutluyum” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR COŞKUYLA BEKLİYORUM” 

Gelecek sezon Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağıyla ilgili konuşan Guti, “Real Madrid’den ayrıldım çünkü gelişmeliydim. Gelecek sezon teknik direktör olarak çalışmak istiyorum. Beşiktaş'ta mutluyum ama gelecekte ne olacağını bilemezsiniz. Şu anda attığım adımlardan memnunum. Heyecanlı bir şekilde, büyük bir coşkuyla bekliyorum. Bu yaz olacağını umuyorum” şeklinde konuştu.

İspanyol antrenör, “Şu anda hem kafa olarak hem de teknik anlamda kendimi hazırlıyorum. Birinci teknik adamlığa hazırlanıyorum. Bunun için de her şeyi yapmalıyım, biliyorum” dedi.