SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da seçim zorunluluğu ortadan kalktı

Galatasaray’da seçim zorunluluğu ortadan kalktı

Galatasaray yönetimi, Mali Genel Kurul'daki idari ibrasızlık kararına tedbir koydurdu. Yeni bir gelişme yaşanmadığı takdirde Galatasaray'ın seçime gitme zorunluluğu bulunmuyor.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, olağan mali genel kurul toplantısında yönetimin idari yönden ibra edilmemesine ilişkin İstanbul 27. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı itirazın kabul edildiğini ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı aldığını söyledi.

Albayrak, yaptığı açıklamada, bütün çalışmaları Galatasaray için gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yönetimin idari yönden ibra edilmemesiyle ilgili İstanbul 27. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurmuştum. Mahkeme de tedbir kararı verdi, tüzükte var olan seçime gitme mecburiyeti ortadan kalktı.” dedi.

Seçim konusunun artık kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimin kararı olduğuna dikkati çeken Albayrak, “Şu anda öyle bir mecburiyet yoktur, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Şu anda görevimizin başındayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Mahkemeye kendisinin başvurduğunu vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti:

“Başka arkadaşlarımızın başvuruları vardı. Denetleme kurulu da ibra edilmemişti, onlar da mahkemeye başvurmuştu. Onunla ilgili dün mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bugün de benim yönetim adına yaptığım başvuruda karar verildi, yönetim adına yaptığım itiraz kabul edildi. Şu anda bir problem yok.”

05 Nisan 2019 Galatasaray`ın konuğu Malatyaspor! 4 eksik... Medipol Başakşehir`in 6 puan gerisinde şampiyonluk yarışı veren Galatasaray, sahasında Evkur Yeni Malatyaspor`u konuk edecek. Sarı-kırmızılı takımda Ndiaye ve Luyindama cezalı, Mitroglou ve Nagatomo`nun sakatlıkları bulunuyor. İlgili Haberi Oku