SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de tarihi kampanya ‘Fener Ol’un detayları belli oldu

Fenerbahçe, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 'Fener Ol' kampanyasının detaylarını açıkladı.

Güncellenme: 09:04, 05/04/2019
Fenerbahçe’de tarihi kampanya ‘Fener Ol’un detayları belli oldu

Fenerbahçe Spor Kulübü, ‘Fener Ol’ kampanyasını resmen duyurdu. SÖZCÜ muhabiri Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre ‘Fener Ol’ kampanyasının başlamasının ardından ilk 40 dakikada 600 bin TL toplandı. 1 saatin ardından  Fenerbahçeli eski yönetici Sadettin Saran 1 milyon TL’lik bağışta bulundu. Toplanan rakamın saat 20.30 itibariyle 2 milyon TL’yi geçtiği bildirildi. Gece boyunca toplanan toplam bağış miktarı açıklanmadı. Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra, sayaç için talep geldiğini ifade ederken “Sayaç için çok talep var ama bu planlarımıza dahil değil. Kulüp bağış konusunda bilgilendirecek. Lütfen biraz sabır, her şey yolunda” dedi.

KAMPANYA ŞARTLARI

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden kampanya detayları ile ilgili yapılan açıklamada, “Kulübümüzün içinde bulunduğu zorlu süreçten aydınlık yarınlara kavuşması için hep birlikte omuz omuza bir mücadele başlatıyor ve ‘FENER OL’ diyoruz. Sen de, Fenerbahçe’mize destek olup tarihimize adını yazdırmak için hemen belirlenen 4 destek yönteminden; Kredi kartı, EFT/Havale, SMS-Kısa Mesaj PTT Şubeleri… Kendine uygun olanı seç, geleceğimize FENER OL. Yurt dışından kampanyaya destek verecek olan taraftarlarımız Yapı Kredi NV hesabımızdan EFT/Havale yöntemi ile banka masrafı ödemeden destek olabilirler” denildi.

Sosyal medya hesabından kampanyanın kısa filmi, “Sen varsan Fenerbahçe yenilmez, unutma! Desteğinle yarınlarımıza umut, geleceğimize ‘Fener Ol'” mesajı ile paylaşıldı. Ayrıca 4 Nisan 2015 tarihinde yaşanan olaylar hatırlatılarak, “Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz” denildi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de kaptanlardan `Fener Ol` toplantısı... Ortak hareket edecekler Fenerbahçe`de kaptanlardan `Fener Ol` toplantısı... Ortak hareket edecekler

BEKLENEN RAKAM 1 MİLYAR TL

Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklamada kampanya ile ilgili şu detayları paylaştı:

Projeye ilk aşamada 37 ilde binlerce gönüllü sahada destek verecek.

En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi.

Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya “bağış”, “sponsorluk” ve “reklam” şeklinde katılabilecek.

Kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs’a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor.

Elden para toplanmayacak. Kimse telefonla aranmayacak.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`ye ulaşılamıyor... Fenerbahçe`den tarihi protesto! Fenerbahçe`ye ulaşılamıyor... Fenerbahçe`den tarihi protesto!

Yayınlanma Tarihi:07:19,