SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük uçuş gününe son çağrı

Birincinin pilotluk eğitimi ile ödüllendirileceği Red Bull Uçuş Günü başvuruları 10 Nisan 2019 tarihinde sona eriyor. Uçuş heyecanını amatör olarak yaşamak isteyenlerin pilotluk hayaline bir adım daha yaklaşabilmesi için uçuş aracı taslak çizimlerini redbull.com/ucusgunu adresine yüklemeleri gerekiyor. 6 yıl aradan sonra, bu yıl İstanbul’u 4. kez kanatlar altına alacak olan etkinlikte ülke genelindeki tüm uçuş tutkunları bir araya gelecek. Uçuş Günü 30 Haziran 2019 tarihinde Caddebostan sahilde gerçekleşecek.

Güncellenme: 22:21, 04/04/2019
Türkiye’nin en büyük uçuş gününe son çağrı

6 yıl aradan sonra 30 Haziran Pazar Günü Caddebostan sahilinde İstanbul'u tekrar kanatlar altına almaya hazırlanan 4. Red Bull Uçuş Günü'nde son çağrı. Türkiye'nin en büyük uçuş gününde, dörder kişilik takımlar, kendi tasarladıkları el yapımı uçuş araçlarıyla uçmaya çalışacak ve izleyenler için unutulmaz görüntülere sahne olacak. Amatör uçuş tutkunlarını bir araya getirecek 4. Red Bull Uçuş Günü'ne başvuruların geçerli olması ve yarışmaya hak kazanılması için son haftaya da girildi. Katılımcıların, Türkiye'nin en büyük uçuş gününü kaçırmamaları için uçuş aracı taslak çizimlerini 10 Nisan'a kadar redbull.com/ucusgunu adresine yüklemeleri gerekiyor.

En iyi 40 takım yarışacak

Pilotluk hayaline bir adım daha yaklaşmak isteyenlerin 4. Red Bull Uçuş Günü'nde yer alabilmesi için, 10 Nisan tarihine kadar başvuru adresindeki formu doldurmaları ve uçuş aracı çizimlerini sisteme girmeleri gerekiyor. Uçuş aracının çizimleri siteye kolayca yüklenebiliyor. Başvuru adımlarını tamamlayarak taslak çizimleri gönderenler arasından seçilecek en iyi 40 takım; 4. Red Bull Uçuş Günü'nde, unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşayacak.

Birincilik ödülü: Pilotluk Eğitimi

Red Bull Uçuş Günü'nde jüriyi etkileyerek birinci olacak takım, pilotluk hayaline bir adım daha yaklaşarak ‘Pilotluk Eğitimi' ödülünü kazanacak. Organizasyonda ikinci olan takım Red Bull Air Race'i yerinde izleme ve Red Bull Air Race uçağı ile deneyim yaşama, üçüncü olan takım ise Salzburg Hangar-7 ‘de Flying Bulls ile Uçuş Deneyimi şansına kavuşacak. Tasarladıkları insan gücüyle çalışan uçuş aracı ile en uzağa uçmayı başaran takım ise dünya turu bileti özel ödülünü kazanacak. İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de tarihi gün! `Fener Ol` kampanyası başladı! İşte Ali Koç`un sözleri Fenerbahçe`de tarihi gün! `Fener Ol` kampanyası başladı! İşte Ali Koç`un sözleri