SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Manisaspor’un kupalarını önce haczettirdi sonra satın aldı! Kulüp et kasap kupa derdinde!

Manisaspor’un kupalarını önce haczettirdi sonra satın aldı! Kulüp et kasap kupa derdinde!

Manisaspor'un kentteki bir kasabın alacaklarına karşı haczedilen kupaları, açık artırmayla 59 bin 450 liraya alacağı olan kasaba satıldı. Manisaspor Başkanı Bülent Baygeldi, kasabın iddia ettiği kadar et satın almalarının mümkün olmadığını söylerken "Kupaları ne yapacak çok merak ediyoruz. Evine koyup 'ben bu kupaları kazandım' mı diyecek" dedi.

TFF 2. Lig’de sezonun bitimine 7 hafta kala 3. Lig'e düşmesi kesinleşen Manisaspor’un kentteki bir kasabın alacaklarına karşı haczedilen kupaları, açık arttırmayla 59 bin 450 liraya satıldı.

Kulübün önceki yıllarda Manisa’da et ürünleri aldığı kasaba olan 161 bin liralık borcu nedeniyle eylül ayında haczedilen 22 kupa için Şehzadeler ilçesindeki yediemin deposunda açık arttırma yapıldı. Açık artırmaya tek talipli olarak katılan alacaklı kasap Ahmet Kibar, 10 dakika süren ihalede icra dairesi bilirkişi heyetince 59 bin 450 liralık kıymet takdiri yapılan ve aralarında kulübün 2005 yılında 1. Lig'den ilk kez Süper Lig'e çıktığında aldığı ikincilik kupası ve 2009 yılında Süper Lig'e döndüğünde aldığı şampiyonluk kupasının da yer aldığı 22 kupayı, 59 bin 450 liraya satın aldı.

“KIŞLAYA GÖTÜRSEN BU KADAR ET YENMEZ”

Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi, gazetecilere yaptığı açıklamada, pek çok emekle, futbolcuların alın teriyle aldıkları kupaların satılmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Kupaları ne yapacak çok merak ediyoruz. Evine koyup ‘ben bu kupaları kazandım’ mı diyecek” dedi.

Kupaları alan kasaptan kulübe iddia edildiği kadar et alınmadığını öne süren Baygeldi, “2 ayda 5 ton et verdiğini söylüyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? 130 bin lira eder bu. Kışlaya götürsen bu kadar et yenilmez” diye konuştu.

14 Mart 2019 Bir tarih yok oluyor! Manisaspor`un yürek burkan hali... Eski futbolcularına olan borçları nedeniyle 15 puanı silinen ve TFF 2. Lig'in dibine demir atan Manisaspor, tarihinin en zor günlerini geçiriyor. Kasap esnafına olan borçlarından dolayı kupaları haczedilen siyah-beyazlılar, yaklaşık 8 aydan bu yana fatura borçlarını ödeyememeleri sebebiyle ısınmak için tenekede odun yakıyor, mum ışığı altında maçlara hazırlanıyor. İlgili Haberi Oku

Futbol Şube Sorumlusu Altan Çakıcı da kupaların kulübe iadesini beklediklerini dile getirerek, “Bunu yaptığı takdirde Manisa’da herkes ona müteşekkir olacaktır. Manisaspor değerdir, bu şehirde bunu kimse yok etmeye çalışmasın. Manisaspor bütün zorluklara rağmen yaşamaya devam edecektir”  ifadelerini kullandı.

04 Nisan 2019 Fenerbahçe`ye ulaşılamıyor... Fenerbahçe tarihi protesto! Sarı-lacivertli kulübün 4 yıl önce Trabzon`da yaşanan silahlı saldırı olayını protestosu gündeme bomba gibi düştü. Bugün Fenerbahçe`nin yayın organlarına ulaşmak isteyenler büyük bir şok yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren Fenerbahçe`nin resmi sosyal medya hesaplarına, internet sitesine ve FBTV`ye ulaşılamıyor. Ayrıca Kadıköy Yoğurtçu parkında bulunan Alex de Souza heykelinin de üstü örtüldü. İlgili Haberi Oku