SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin tarihi kampanyası ‘Fener Ol’un detayları belli oldu

Fenerbahçe’nin tarihi kampanyası ‘Fener Ol’un detayları belli oldu

Fenerbahçe, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 'Fener Ol' kampanyasının detaylarını açıkladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, ‘Fener Ol’ kampanyasını resmen duyurdu. SÖZCÜ muhabiri Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre ‘Fener Ol’ kampanyasının başlamasının ardından ilk 40 dakikada 600 bin TL toplandı. 1 saatin ardından  Fenerbahçeli eski yönetici Sadettin Saran 1 milyon TL’lik bağışta bulundu. Toplanan rakamın saat 20.30 itibariyle 2 milyon TL’yi geçtiği bildirildi. Gece boyunca toplanan toplam bağış miktarı açıklanmadı. Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra, sayaç için talep geldiğini ifade ederken “Sayaç için çok talep var ama bu planlarımıza dahil değil. Kulüp bağış konusunda bilgilendirecek. Lütfen biraz sabır, her şey yolunda” dedi.

KAMPANYA ŞARTLARI

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden kampanya detayları ile ilgili yapılan açıklamada, “Kulübümüzün içinde bulunduğu zorlu süreçten aydınlık yarınlara kavuşması için hep birlikte omuz omuza bir mücadele başlatıyor ve ‘FENER OL’ diyoruz. Sen de, Fenerbahçe’mize destek olup tarihimize adını yazdırmak için hemen belirlenen 4 destek yönteminden; Kredi kartı, EFT/Havale, SMS-Kısa Mesaj PTT Şubeleri… Kendine uygun olanı seç, geleceğimize FENER OL. Yurt dışından kampanyaya destek verecek olan taraftarlarımız Yapı Kredi NV hesabımızdan EFT/Havale yöntemi ile banka masrafı ödemeden destek olabilirler” denildi.

Sosyal medya hesabından kampanyanın kısa filmi, “Sen varsan Fenerbahçe yenilmez, unutma! Desteğinle yarınlarımıza umut, geleceğimize ‘Fener Ol'” mesajı ile paylaşıldı. Ayrıca 4 Nisan 2015 tarihinde yaşanan olaylar hatırlatılarak, “Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz” denildi.

04 Nisan 2019 Fenerbahçe`de kaptanlardan `Fener Ol` toplantısı... Ortak hareket edecekler Fenerbahçeli futbolcular Fener Ol kampanyası için bir araya geldi. Maaşı düşük genç oyuncuların sözleri dikkat çekti... İlgili Haberi Oku

BEKLENEN RAKAM 1 MİLYAR TL

Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklamada kampanya ile ilgili şu detayları paylaştı:

Projeye ilk aşamada 37 ilde binlerce gönüllü sahada destek verecek.

En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi.

Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya “bağış”, “sponsorluk” ve “reklam” şeklinde katılabilecek.

Kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs’a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor.

Elden para toplanmayacak. Kimse telefonla aranmayacak.

04 Nisan 2019 Fenerbahçe`ye ulaşılamıyor... Fenerbahçe`den tarihi protesto! Sarı-lacivertli kulübün 4 yıl önce Trabzon`da yaşanan silahlı saldırı olayını protestosu gündeme bomba gibi düştü. Bugün Fenerbahçe`nin yayın organlarına ulaşmak isteyenler büyük bir şok yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren Fenerbahçe`nin resmi sosyal medya hesaplarına, internet sitesine ve FBTV`ye ulaşılamıyor. Ayrıca Kadıköy Yoğurtçu parkında bulunan Alex de Souza heykelinin de üstü örtüldü. İlgili Haberi Oku