SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Böyle basın toplantısı görülmedi! Başkan herkesin önünde açıkladı…

Rennes'e elendikleri Fransa Kupası yarı final maçı sonrası Lyon Başkanı Aulas teknik direktör Genesio ile birlikte basın toplantısına çıktı ve kontratını uzatma kararından vazgeçtiklerini açıkladı.

Güncellenme: 09:47, 03/04/2019
Böyle basın toplantısı görülmedi! Başkan herkesin önünde açıkladı…

Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, Fransa Kupası’na yarı finalde veda ettikleri 3-2’lik Rennes maçı sonrası teknik direktör Bruno Genesio’nun 2 yıllık kontrat uzatma teklifini geri çektiklerini açıkladı.

Aulas, maçtan sonra basın toplantısında, “Bruno ile buluştum. Onunla finale yükselmesi ve kupayı kazanması durumunda 2 yıllık sözleşme yenileyeceğim konusunda anlaştık. O başarıyı yakalayamadı ve şimdi bu karara saygı duyacaktır. Ne yazık ki finale yükselemedik. Son kararı sezon sonunda vereceğiz. Bruno’ya teşekkürler. İyi performans gösterdi. Ancak, uzatma teklifi devre dışı. İsterse başka takımlarla görüşebilir.” dedi.

“Kontrat uzatma teklifinin geçersiz olması nedeniyle üzgünüm.” diyen Aulas, “Bunu sezon sonunda duyurmak isterdim ama Bruno hemen açıklanmasını istedi. Bruno ile yola devam etmeyeceğiz demiyorum. Bu tamamen alınacak sonuçlara bağlı.” diyerek sözlerini sürdürdü.

GENESIO: “BEN BİR POLİTİKACIYIM”

Bu açıklamalar sırasında Jean-Michel Aulas ile yanyana oturan Bruno Genesio, maç sonu konuşmayı reddetti. Gelen bir soru üzerine kısaca, “Biliyorsunuz, ben bir politikacıyım. elendiğimiz için mutsuzum. Bu takımı, bu sezon ikinci yaparak Şampiyonlar Ligi’ne göndereceğim. ardından kulüp bir karar verir.” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:07:37,