SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf Yazıcı: Ligi 2. ya da 3. sırada bitireceğiz

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Yusuf Yazıcı, TRT Spor'a özel röportaj verdi. Bordo mavili futbolcu sezonu ikinci ya da üçüncü sırada bitireceklerine inandığını söyledi.

Güncellenme: 16:33, 02/04/2019
Yusuf Yazıcı: Ligi 2. ya da 3. sırada bitireceğiz

Trabzonspor’un ve A Milli Takım’ın 22 yaşındaki yıldızı Yusuf Yazıcı liglere verilen arada takımın durumunu değerlendirirken, ”Bence 2. ya da 3. olacağız. İçimde öyle bir hissiyat var” ifadelerini kullandı.

İşte Yusuf’un sözleri;

“İlk günleri kimse unutamaz. İlk hocanı, ilk yaşananları. İlk adımımı 8 yaşında attım. Seçmelere katılmıştım. O günleri asla unutamam. Seçmeleri kazanıp başladım. Nasıl daha iyi olabilirim diyordum, sonra 17 yaşında dünya şampiyonu olduk ve özgüvenim pekişti. Şansın bana geleceğine inanıyordum. Daha çok çalıştım. Sadi hoca aldı bizi, 21 Aralık 2015, o günü asla unutamam.”

‘ARKADAŞLARIMA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM’

“Nereden geldiğini bilmeyen nereye gideceğini bilemez. Empati kuruyorum ve altyapıdaki arkadaşlarıma o yüzden çok yardımcı olmaya çalışıyorum”

‘PES ETMEDİK GÜZEL BİR KADRO İNŞA ETTİK’

“Aslında lige güzel başlamıştık. Sakatlıklar yaşadık. 13-14 kişi idmana çıkıyorduk. Kadro dışılar, transfer yasağı geldi. Ama biz pes etmedik, güzel bir kadro inşa edildi. Sahaya çıktığımız zaman terimizin son damlasına kadar mücadele ettik. Hocamızla birlikte bu durumu iyi götürdüğümüzü düşünüyorum. Biz Trabzonspor’u en iyi nereye taşırız diye düşünüyoruz.”

’10 NUMARADA RAHAT HİSSEDİYORUM’

“Ben normalde forvet arkası oynuyorum, serbest oynamayı seviyorum ama 6-8 oynadım. Tabi hocam nerede isterse oynarım. Ben serbest oynamayı seviyorum. Tabi artık 6 ve 8 numaraya da alıştım, kendimi en rahat ise 10 numarada hissediyorum”

‘BEN DE OYNARIM DİYE DÜŞÜNÜYORLAR AMA ZOR…’

“Ben de altyapıdan çıktım, altyapıdan gelenleri hem biz hem taraftar hem yönetim görmek istiyor ama onun da hazır gelmesi gerekiyor. Çıkıyor hemen sonra taraftar hadi diyor, yönetim çıkaralım diyor. Arada inanılmaz fark var. Önemli olan onun A takıma hazırlanması. A takımda o kadar fark var ki, çıkınca bunu anlıyorsun. Empati kuruyorum, ben de oynarım diye düşünüyorlar ama zor. Seni orada hazırlamak önemli, biraz zamanlara ihtiyaçları var”

‘TEKKE’LER DE BU DURUMLARI YAŞAMIŞ’

“Fatih Tekke’ler de bu durumları yaşamış. Biz taraftarımızla aynı sokaklarda büyüdük, bizi böyle gördükleri için sabırsızlar. Taraftarlarımız bizden çok şey bekliyor”

‘4. OLMAYACAĞIZ’

“Güzel hava yakaladık. Yerli yabancı ayrımı yok, çok iyi arkadaşız. Son 8 haftayı iyi bitireceğiz. Taraftarımızla güzel ekip olmaya çalışıyoruz. Bence 2. ya da 3. olacağız. İçimde öyle bir hissiyat var.”

‘KİTABIN SAYFALARINI HIZLI ÇEVİRMELİYİM’

“Seneye için konuşmayalım. Benim bu sezon ne yapacağım çok önemli. 8 maça odaklandım. Kitabın sayfalarını hızlı çevirmeyelim ama hakkımızda da hayırlısı olsun. Ben şu an sadece Trabzonspor’un başarısına odaklandım, sonrasını düşünürsem bugünü kaçırırım, yaşayıp göreceğiz”

‘BARCELONA’YI TUTUYORUM’

“Genellikle arkadaşlarımın oynadığı tüm maçları izliyorum. La Liga’yı seviyorum. Premier Lig’i takip ediyorum. Cengiz’den dolayı İtalya’ya bakıyorum. Barcelona’yı tutuyorum.”

‘KENDİMİ İSPANYA’YA YAKIN HİSSEDİYORUM’

“Kendimi İspanya Ligi’ne daha yakın hissediyorum. Boş zamanlarda okula gidiyorum. Kardeşimle geziyorum, kitap okumayı, dizi – film izlemeyi severim. Abimle boksa gideriz. Bir yandan İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Cruyff’un kitabını okuyorum şu anda”

MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI

“Şenol hocamın gelmesi sonrasında güzel bir hava yakaladık. Güzel bir ekip olduk. Futbola olan özgüvenimiz gelişti. Şenol hocanın hocalığını konuşmaya gerek bile yok, iyi biri ivme yakaladık.”

TARAFTARIMIZ GENÇLERE SABRETSİN

“Taraftarımıza bizi hep destekledikleri için teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun. Onların sayesinde değerliyiz. Elimizden geldiğince verdikleri değere karşılık vermeye çalışıyoruz. Genç oyunculara biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum. İnşallah hak ettiklerini yaşatırızi biz de bunu çok istiyoruz.”