SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardiff City Chelsea hakeminden çıldırtan savunma

Premier Lig'in üstünü ve altını ilgilendiren Cardiff City Chelsea maçında futbol dünyasını karıştıran bir hataya imza atıldı. Hakemin savunması da gündeme damga vurdu

Hafta sonu Cardiff City ve Chelsea arasında oynanan Premier Ligi maçı futbol sahalarında hiç görülmemiş bir olaya sahne oldu.
Chelsea'nin maçın son anlarında attığı gol mavililere galibiyeti getirdi.
Ancak pozisyon tekrar izlendiğinde golü atan oyuncunun (ve golü atmayan bir başka Chelsea oyuncusunun da) çok net bir şekilde ofsaytta olduğu görüldü.
Yardımcı hakem bayrağını kaldırmadı ve geçerli sayılan golle Chelsea maçı 2-1 kazandı. Premier Lig'de VAR uygulaması olmadığı için yapılan büyük hatadan dönmek de mümkün olmadı. (VAR İngiliz futboluna önümüzdeki sezon gelecek.)
Kararın ardından çılgına dönen Cardiff City Menajeri Neil Warnock hakemlere büyük tepki gösterdi.
Hızını alamayan Warnock'un Chelsea oyuncularına da isyan ettiği görüldü.
Büyük hatanın ardından yardımcı hakem Chelsea'li oyuncu Willain'ın görüş açısını kapattığı için pozisyonu kaçırdığını söyleyerek kendini savundu.
Ancak Cardiff City Menajeri Neil Warnock'un bu gerekçeye de çok öfkelendiği belirtiliyor.
Premier Lig'de 18'inci sırada ve düşme hattında yer alan Cardiff City 1 maç eksiği ile en yakın rakibi Burnley'nin 5 puan gerisinde bulunuyor. Chelsea mağlubiyeti ile puan tablosunda yara alan kulüp için küme düşmek en az 100 milyon Pound'luk gelir kaybı anlamına geliyor.
Tüm bu nedenlerden ötürü Neil Warnock maç sonrası yaptığı açıklamalarda da hakem Craig Pawson ve yardımcılarına ateş püskürmeye devam etti.
"Mike Riley'nin (İngiliz MHK'sinin Başkanı) yardımcı hakeme ne yapacağını merak ediyorum. Dümdüz çzigiyi göremiyor."
"Hakemlerle konuştum, onlar da benim kadar kötü hissediyor. Yardımcı hakem Willan'ın görüş açısını kapattığını söyledi. Ama bir metre ofsaytı görebilirsin."