SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Iker Casillas’tan Lionel Messi yorumu

Barcelona'nın Espanyol'u 2-0 yengiği maçta 2 gol atan Lionel Messi, La Liga'da 334. galibiyetini elde ederek Real Madrid'in efsane ismi Iker Casillas'ın rekorunu egale etti. TEcrübeli file bekçisi Casillas Messi ile ilgili ''İleride başka birisi de onun bu rekorunu kıracaktır. Bu rekorlar hep kırılır. Buna eminim.'' diye konuştu. açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 03:40, 01/04/2019
Iker Casillas’tan Lionel Messi yorumu

Barcelona’da tarih yazmaya devam eden Lionel Messi, son oynanan Espanyol maçında da takımını 2-0 galibiyete taşıyan gollere imza attı. Messi, La Liga’da 334. galibiyetini elde ederek Iker Casillas’ın ‘La Liga tarihinde en çok maç kazanan oyuncu’ rekorunu da egale etmiş oldu.

Rekoru kırılan Porto kalecisi Iker Casillas ise, Messi hakkında konuştu. İspanyol kaleci, ”Bu rekoru bir Real Madrid futbolcusunun kırmasını tercih ederdim. Ancak böyle rekorlar kırılmak için vardır ve Messi, bunu zaten hak etti.” sözlerini kullandı.

”BAŞKASI DA ONUN REKORUNU KIRACAK”

Gelecek yıllarda Messi’nin de rekorunun kırılacağını düşündüğünü söyleyen Real Madrid’in unutulmaz kalecisi, ”İleride başka birisi de onun bu rekorunu kıracaktır. Bu rekorlar hep kırılır. Buna eminim.” diye konuştu.