SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da yeni model! Cilala, parlat ve sat…

Ozan Kabak’ın çıkarılıp 6 ayda 11 milyon Euro’ya satılmasıyla başlayan süreç devam edecek. Sırada Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan var...

Güncellenme: 07:42, 01/04/2019
Galatasaray’da yeni model! Cilala, parlat ve sat…

Mustafa Cengiz yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi nedeniyle sıkıntılı bir sürece giren Galatasaray,uzun vadede kulübü ekonomik  yönden rahatlatacak projenin hayata geçirilmesi için uğraşıyor. Fatih Terim'in başında olduğu teknik kadro adeta kulüp yönetimi gibi çalışarak, finansal fair-play anlaşmasının ilk yılının sorunsuz geçmesini amaçlıyor. Bu bağlamda ilk hamle Ozan Kabak ile yapıldı. Sarı-kırmızılıların altyapısından apar topar çıkarılan genç stoper çok kısa sürede 11 milyon Euro'ya Stuttgart'a satıldı.

FORMA ŞANSI BULACAKLAR

Cimbom, Porto ve Ajax'ı model alarak transferde bu şekilde hareket etmeyi sürdürecek. Böylece hem krizden çıkacak hem de kazanarak  rahatlayacak. Terim'in sezon başında söylediği “Futbol kültürü oluşturacağız” sözlerinden hareketle yatırım yapılan gençlerden sırası gelenler Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan. Bu gençlerden Yunus, şimdiden Anderlecht'in takibinde. Mutlu Aksu, Mirza gibi isimler de  gelecek yıllarda Terim'in şans vereceği oyuncular olacak.