SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kristaps Porzingis hakkında tecavüz suçlaması

Dallas Mavericks'in yıldızı Kristaps Porzingis'in 1 yıl önce Manhattan’daki dairesinde bir kadına tecavüz ettiği iddia edildi. Durumun basına yansımadan önce New York Knicks ve sakatlığı nedeniyle henüz maça çıkamadığı yeni takımı Mavericks'e de bildirildiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:27, 31/03/2019
Kristaps Porzingis hakkında tecavüz suçlaması

NBA’in Leton yıldızı Kristaps Porzingis hakkında bomba bir iddia düştü! Sakatlığı nedeniyle 1 yıldır forma giyemeyen ve bu süreçte New York Knicks’ten Dallas Mavericks’e takas olan Porzingis’in 7 Şubat 2018 tarihinde komşuna tecavüz ettiği suçlamasıyla karşı karşıya…

Aynı gün çapraz bağından sakatlanan 23 yaşındaki oyuncu, Manhattan'daki lüks dairesinde kadına tecavüz etti. Polise 1 yıl sonra konuşan kadının 68 bin dolar da ‘sus payı’ aldığı ortaya çıktı.

New York Post’un haberine göre güvenlik güçleri, kadının iddialarını inanılır buldu. Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban olayla ilgili polisin talimatıyla ilgili açıklama yapmazken, Kristaps Porzingis’in avukatı açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada suçlamalar net bir dille reddedilirken 20 Aralık 2018'de federal mahkemeye başvurunun yapıldığı da belirtildi. Ayrıca NBA'in de konudan haberdar edildiği eklendi ve soruşturma nedeniyle daha fazla açıklama yapılamayacağı ifade edildi.

Ayrıca ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin haberine göre Porzingis'in Dallas Mavericks‘e takası öncesi New York Knicks cephesi söz konusu soruşturma ile ilgili karşı tarafa bir bilgilendirme yaptı.

Yayınlanma Tarihi:12:54,