SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Leauge’e ilk veda eden ekip Huddersfield Town oldu! Mavi-beyazlılar rekorla küme düştü…

Huddersfield Town, Premier League'in 32. haftasında deplasmanda Crystal Palace'a 2-0 yenildi ve küme düşmeyi garantileyen ilk takım oldu. Huddersfield aynı zamanda 2007-2008 sezonunun 32. haftasında küme düşmesi kesinleşen Derby County'nin de "Premier League'e en erken veda eden takım" rekorunu egale etti. Buna rağmen taraftarlar takımı tribünlere çağırdı, alkışlar ve tezahüratlarla oyunculara destek verdi.

İngiltere Premier League'in 32. haftasında Huddersfield Town, deplasmanda Crystal Palace'a 2-0'lık skorla yenildi ve küme düşmesi kesinleşen ilk takım oldu.
Geçen sezon yükseldikleri Premier League'de ilk sezonunu 16. sırada bitirmeyi başaran Huddersfield Town, bu sezon ise 32 hafta sonunda 14 puanla son sırada yer alıyor.
Huddersfield bu mağlubiyetin ardından 2007-2008 sezonunun 32. haftasında küme düşmesi kesinleşen Derby County'nin düşmesi en erken kesinleşen takım rekorunu da egale etmiş oldu.
Huddersfield Town, 11 puanla sezonu noktalayan Derby'yi şimdiden 14 puanla geçmiş olsa da yine Derby County gibi mart ayı bitmeden lige veda etti.
Karşılaşmanın ardından maçı tribünlerde takip eden Huddersfield taraftarlar hem büyük bir üzüntü yaşadı hem de takımı çağırarak alkışlarla oyunculara destek verdi.
Fotoğraflar: REUTERS