SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümüşdağ bırakıyor mu?

30 Mart 2019

2014 seçimlerinde AKP Küçükçekmece listesinden İBB Meclisi'ne giren ardından da İBB Meclisi 2. Başkan Vekilliği görevine getirilen, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, siyaseti bırakacağını, Başakşehir Futbol Kulübü'ne daha fazla zaman ayırmak için yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

İBB'nin şubat ayı oturumunda veda konuşması yapan Gümüşdağ, bir daha bu göreve talip olmayacağını belirterek, “15 yıl insan hayatında uzun bir dönem. 15 yıllık süreç burada tamamlanıyor. Bir daha aday olmayacağım. Artık sizi Başakşehir maçlarında görebilirim. 32 yaşında girdim şu an 47 yaşındayım. 15 yıldır buradayım. 3'üncü dönemim bitti. 202 oturuma başkanlık yaptım. 15 yıl insan hayatında uzun bir dönem. 15 yıllık süreç burada tamamlanıyor” demiş ve tüm partililerle de “Eğer kendilerini kırdıysam, haklarını helal etsinler. Bu 15 yıllık süreç burada tamamlanıyor. Artık sizi Başakşehir maçlarında görebilirim” diye helalleşmişti.

Ancak Gümüşdağ'ın bu açıklamasından sadece bir hafta sonra YSK'ya teslim edilen listede, adının “AKP Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi adayı” olarak yazıldığı ortaya çıktı. Yarın Küçükçekmece'de oy kullanacak olanlar AKP listesinin başında Göksel Bey'in ismini görecekler. Hemen yanında da CHP listesinin başında kuzeni Gökhan Gümüşdağ'ın ismini…

Yani Göksel Gümüşdağ kamuoyuna henüz açıklamamış olsa da siyaseti bırakmadı. Verdiği kararı değiştirmesinde, uzun zamandır sürdürdüğü ‘Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı' ile yakın dönemde bir tasarrufu mu söz konusu olacak, bunu elbette zaman gösterecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek