SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Fenerbahçe yöneticisiyim’ diyerek dolandırırken yakalandı

Kendisini Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi olarak tanıtan bir kişinin bağış kampanyası vaadine inanan Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi, dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Fenerbahçe Kulübü, daha önce resmi siteden yaptığı açıklamada bu gibi durumlar hakkında taraftarı uyarmıştı.

Güncellenme: 16:00, 30/03/2019
‘Fenerbahçe yöneticisiyim’ diyerek dolandırırken yakalandı

Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi M.A.S.´yi 22 Mart´ta telefonla arayarak kendisini Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi M.S. olarak tanıtan O.Ç.S.  kulübün bir bağış kampanyası düzenlediğini duyurdu. O.Ç.S, yapacağı bağış karşılığında da kulübün kendisine 3 forma hediye edeceğini  söyleyerek, gönderdiği hesap numarasına 20 bin 650 lira yollamasını istedi. Bunun üzerine M.A.S. kendisine iletilen hesaba parayı aktardı.

Daha sonra durumdan şüphelenen M.A.S. Fenerbahçe Spor Kulübünü arayarak bağış kampanyası hakkında bilgi almak istedi. Kulüp yetkililerinin bu kampanyanın henüz başlamadığını söylemesi üzerine M.A.S. hemen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne giderek durumu polis ekiplerine bildirdi ve yolladığı paraya bloke koydurdu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri paranın yollandığı şüpheli O.Ç.S.´nin kimliğini belirledi.

O.Ç.S. dün Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri sabah saatlerinde tamamlanan O.Ç.S. hakkında ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABER Ali Koç`tan itiraf: `31 Mayıs`a kadar 60-65 milyon Euro bulunmazsa...` Ali Koç`tan itiraf: `31 Mayıs`a kadar 60-65 milyon Euro bulunmazsa...`

FENERBAHÇE RESMİ SİTEDEN UYARMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan'da başlatılacak ve rekor gelir elde edilmesi beklenen kampanya öncesinde taraftarlarını uyarmıştı.

Resmi siteden yapılan açıklamada, “Kampanya ile ilgili sosyal medyada SMS paylaşımları yer almaktadır. Taraftarlarımızdan ricamız kulübümüzden resmi duyuru yapılmadıkça henüz hiçbir adım atmamalarıdır” ifadelerine yer verilmişti.

İLGİLİ HABER Ukrayna devi Shakhtar Donetsk 5 yıldır stadyumsuz! Ukrayna devi Shakhtar Donetsk 5 yıldır stadyumsuz!

Yayınlanma Tarihi:15:51,