SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Fenerbahçe yöneticisiyim’ diyerek dolandırırken yakalandı

‘Fenerbahçe yöneticisiyim’ diyerek dolandırırken yakalandı

Kendisini Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi olarak tanıtan bir kişinin bağış kampanyası vaadine inanan Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi, dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Fenerbahçe Kulübü, daha önce resmi siteden yaptığı açıklamada bu gibi durumlar hakkında taraftarı uyarmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi M.A.S.´yi 22 Mart´ta telefonla arayarak kendisini Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi M.S. olarak tanıtan O.Ç.S.  kulübün bir bağış kampanyası düzenlediğini duyurdu. O.Ç.S, yapacağı bağış karşılığında da kulübün kendisine 3 forma hediye edeceğini  söyleyerek, gönderdiği hesap numarasına 20 bin 650 lira yollamasını istedi. Bunun üzerine M.A.S. kendisine iletilen hesaba parayı aktardı.

Daha sonra durumdan şüphelenen M.A.S. Fenerbahçe Spor Kulübünü arayarak bağış kampanyası hakkında bilgi almak istedi. Kulüp yetkililerinin bu kampanyanın henüz başlamadığını söylemesi üzerine M.A.S. hemen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne giderek durumu polis ekiplerine bildirdi ve yolladığı paraya bloke koydurdu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri paranın yollandığı şüpheli O.Ç.S.´nin kimliğini belirledi.

O.Ç.S. dün Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri sabah saatlerinde tamamlanan O.Ç.S. hakkında ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edildi.

29 Mart 2019 Ali Koç`tan itiraf: `31 Mayıs`a kadar 60-65 milyon Euro bulunmazsa...` Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 31 Mayıs`a kadar 60-65 milyon avro gelir yaratamadığımız takdirde FFP konusunda Avrupa`ya gitme sıkıntısıyla karşı karşıyayız. Bu ne demek? Avrupa Kupası`na, Şampiyonlar Ligi`ne katılamamak söz konusu dedi. UEFA`dan ceza almaları halinde `gözümüzü karartırız diyen Koç, Türkiye liginde şampiyon olmak için o sınırları aşarız. ifadelerini kullandı. İlgili Haberi Oku

FENERBAHÇE RESMİ SİTEDEN UYARMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan'da başlatılacak ve rekor gelir elde edilmesi beklenen kampanya öncesinde taraftarlarını uyarmıştı.

Resmi siteden yapılan açıklamada, “Kampanya ile ilgili sosyal medyada SMS paylaşımları yer almaktadır. Taraftarlarımızdan ricamız kulübümüzden resmi duyuru yapılmadıkça henüz hiçbir adım atmamalarıdır” ifadelerine yer verilmişti.

30 Mart 2019 Ukrayna devi Shakhtar Donetsk 5 yıldır stadyumsuz! Shakhtar Donetsk, Ukrayna`nın doğusunda devam eden iç karışıklık nedeniyle 2014 yılından beri ev sahibi olduğu maçlarını Donetsk şehri dışında oynuyor. 3 yıl boyunca iç saha maçlarını Lviv`de yapan turuncu siyahlı kulüp, maliyeti 400 milyon dolar olan stadı Donbass Arena`nın kapısına kilit vurdu. İlgili Haberi Oku