SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon sörfçü Luzimara Souza antrenman yaparken üzerine yıldırım düştü!

Brezilya'nın şampiyon sörfçüsü Luzimara Souza, antrenman yaptığı sırada talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti. Fortaleza'da Leste-Oeste sahilinde antrenman yaptığı sırada üzerine yıldırım düşen Souza kaldırıldığı hastanede müdahalelelere rağmen kurtarılamadı.

Brezilya'nın ünlü şampiyon sörfçüsü 23 yaşındaki Luzimara Souza üzerine düşen yıldırım nedeniyle hayatını kaybetti.
Genç sporcu Fortaleza'daki Leste-Oeste sahiline giderek antrenman yapmak istedi ancak kısa süre içerisinde hava oldukça kötüye gitti.
Görgü tanıklarına göre iki erkek, üzerine yıldırım düşen sporcuya yardım etmek için suya girdi.
Sudan kurtarıldığında bilinçsiz halde olduğu öğrenilen Souza'nın yanında adı bilinmeyen 17 yaşında bir arkadaşı olduğu belirtildi.
Brezilyalı sörfçüyü sudan çıkartan iki kişi, Doutor Jose Frota Hastanesi'ne götürerek tedavi edilmesi için çaba sarfetti ancak kısa süre sonra acı haber geldi.
Olay sırasında Souza'nın yanında bulunan 17 yaşındaki gencin ciddi bir yaralanması olmadığı ve tedavi altına alındığı ifade edildi.
Basın mensuplarına konuşan Souza'nın annesi, "Antrenman yapmak için genellikle o sahili kullanıyor ve yine çalışmak için oraya gitti ve kısa süre sonra yağmur başladı. Denizde 6 kişi varmış ve kızımı kurtarmaya giden adam onu hastaneye kaldırmış" diyerek olayı anlattı.
Souza'yı sudan çıkartan kişilerden biri olan Gerardo Junior yaptığı açıklamada, "Ölümcül bir talihsizlik meydana geldi. Şimşeğin çarptığı an kızı gördüm ve direkt yanına gittim" dedi.
Souza'yı sudan çıkardıktan sonra bir kişinin daha suda olduğunu gördüğünü belirten Junior, "Onu kurtarmak için tekrar suya girdim ve ardından itfaiye ile ambulanslar geldi. O sırada bilinci açıktı" şeklinde konuştu.
Hayatını kaybeden Souza'nın 10 yaşından beri sörf yaptığı ve Associação Esportiva Cultural Praia do Mero'ya üye olduğu öğrenildi.
Souza'nın 6-7 Nisan'da düzenlenecek Brezilya Sörf Şampiyonası'na hazırlanmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
Geçen yıl eyalet ve ulusal şampiyonluğu kazanan Souza'nın bu yıl şu ana kadar Brezilya şampiyonasının etaplarından birinde ikinci sırayı almıştı.