SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig ekibi Southampton’da oyun yasağı!

Premier Lig'de mücadele eden Southampton Menajeri Ralph Hasenhuttl, futbolcuların son dönemin popüler oyunu Fortnite'ı oynamasını yasakladı. Daha önce de ismi açıklanmayan İngiliz bir futbolcu Fortnite oyunu nedeniyle kız arkadaşından ayrılmak üzere olduğunu ve kariyerinin bitme noktasına geldiğinden yakınmıştı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:21, 29/03/2019
Premier Lig ekibi Southampton’da oyun yasağı!

İngiltere Premier Lig’de kalma mücadelesi veren Southampton’da futbolcuların oyun oynaması yasaklandı. Southampton Menajeri Ralph Hasenhuttl, son dönemin popüler oyunu Fortnite’a adeta bağımlı hale gelen futbolcular nedeniyle kampta internet erişimini durdurdu.

Futbolcuların günde yaklaşık 13 saat oyun oynamalarından şikayet eden Ralph Hasenhuttl, kamp yapılan otellerde bundan sonra wi-fi bağlantısının kesilmesine karar verdi. Ralph Hasenhuttl, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu kesinlikle alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan tehlikeli bir durum… Ben de futbolcularımı bundan korumalıyım” dedi.

“Bu tür bağımlılıklara hepimizin karşı gelmesi gerekiyor” diyen Ralph Hasenhuttl “Ben de bunu yapıyorum. Aynı sıkıntıyla daha önce de karşılaştım. Futbolcular maçtan önce saat sabaha karşı üçe kadar oyun oynuyorlar. Bu hafife alınmaması gereken bir problem… Futbolcuları korumamız gerekiyor. Bunu oyun başında çok fazla vakit geçirmelerini önleyerek yapabiliriz. Bundan sonra otelde wi-fi bağlantısını kestik. Böylece artık saatlerce oyun oynayamayacaklar” ifadelerini kullandı.

İNGİLİZ FUTBOLCU DA İSYAN ETMİŞTİ

Championship Ligi’nde (EFL) forma giyen İngiliz futbol yıldızı, video oyun bağımlılığı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. The Sun gazetesine -ismini vermeden- açıklamalarda bulunan futbolcu günde 16 saate kadar Fortnite oynadığı için kız arkadaşı ile ilişkisinin ve kariyerinin bitme noktasına geldiğini söylemişti. Psikiyatristi Steve Pope ile birlikte röportaj veren EFL oyuncusu, XBOX maratonları nedeniyle idmanları dahi kaçırdığını açıklamıştı.

İLGİLİ HABER Oyun bağımlısı yıldız futbolcu: Kariyerim bitiyor, sevgilim gidiyor! Oyun bağımlısı yıldız futbolcu: Kariyerim bitiyor, sevgilim gidiyor!

BENZER SORUNU DAHA ÖNCE DE YAŞAMIŞTI

İnternette oyun oynamanın hükümetler tarafından problem olarak görülmediği için çözümü kendilerinin bulması gerektiğinin altını çizen Ralph Hasenhuttl “Eğer bu tıpta hastalık olarak tanımlanırsa, hükümetler de bu soruna çare bulmanın yollarını ararlar. Mesela bir oyunu üç saatten fazla oynadığınız zaman kısıtlama getirilebilir. Böylece gençlerin saatlerce aynı oyunun başında zaman geçirmeleri engellenebilir” ifadelerini kullandı.

Ralph Hasenhuttl, benzer bir problemi eski takımı Leipzig’de yaşamış ve aynı yönteme başvurmuştu.

İLGİLİ HABER Kubrat Pulev`in tacizine uğrayan Jenny Sushe yaşananları anlattı! Kamera kapandıktan sonra... Kubrat Pulev`in tacizine uğrayan Jenny Sushe yaşananları anlattı! Kamera kapandıktan sonra...

Yayınlanma Tarihi:16:58,