SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Diagne’nin sakatlandığı sahanın zemini! Büyük tepki var…

Galatasaray'ın Senegalli golcüsü Diagne'nin sakatlanarak devam edemediği Senegal Mali maçının oynandığı stadın zeminini görenlere 'pes' dedirtti.

Güncellenme: 14:51, 29/03/2019
İşte Diagne’nin sakatlandığı sahanın zemini! Büyük tepki var…

SKOR DIŞ HABERLER / Senegal’in Mali’yi 2-1 mağlup ettiği hazırlık maçının 58.dakikasında sert bir şekilde yere düşen ve oyuna devam edemeyen Diagne’nin sakatlanmasına saha zemininin sebep olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan talihsiz anda gelen ortaya kafayla vurmak isterken dengesini kaybederek yere düşen Diagne’nin omuzunda çıkık meydana gelmişti. Diagne’nin hastaneye kaldırıldığı o pozisyon sonrası maçın oynandağı Dakar’daki Leopold Sedar Senghor Stadyumu'nun zemini tartışma konusu oldu.

Yeşil zeminin son derece bozuk olduğu, bu nedenle Diagne’nin dengesiz bir şekilde düşerek sakatlandığı yorumları yapılırken, saha zeminini yakından gösteren fotoğrafların paylaşılmasıyla tepkiler yükseldi. İLGİLİ HABER Senegal Futbol Federasyonu`ndan Mbaye Diagne açıklaması: `Birinci aşama çıkık` Senegal Futbol Federasyonu`ndan Mbaye Diagne açıklaması: `Birinci aşama çıkık`

Adeta köstebek yuvasına dönmüş çıkıntıların göze çartığı stat zemini ile ilgili Senegal teknik direktörü Aliou Cisse de “Saha zemini gerçekten iyi değildi. Zemin kötüydü ama iki takım için de aynıydı. Oyuncularımı da böyle bir sahada futbollarını oynayarak galip geldikleri için tebrik ediyorum” yorumunu yapmıştı.