SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de sakatlık yasak!

Performans antrenörü Prof. Dr. Niyazi Eniseler sarı lacivertli oyuncuların sakatlanmaması için bilimin tüm olanaklarını kullanıyor. Her futbolcu farklı testlerden geçiyor ve özel, bireysel program uyguluyor.

Güncellenme: 08:35, 29/03/2019
Fenerbahçe’de sakatlık yasak!

FENERBAHÇE'DE teknik heyet, oyuncuların en önemli sorunlarından biri olan adale ve kasık sakatlıklarının tekrarlamaması için harekete geçti. Performans antrenörü Prof. Dr. Niyazi Eniseler, sarı-lacivertli oyuncuların sakatlanmaması için bilimin tüm olanaklarını kullanıyor. Eniseler, sağlık heyeti ile ortak çalışmalar yaparak her oyuncu için bireysel program hazırlıyor. Futbolcular farklı testlerden geçiyor ve fiziksel durumlarına göre kendileri için hazırlanan programları uyguluyor.

DAYANIKLILIK ve kuvvet çalışmaları yapan futbolcuların sakatlık yaşamaması için belirli periyotlarla parmak uçlarından alınan kanla yorgunluk seviyeleri ölçülüyor. Yorgunluğun belirtisiolan ‘kreatin kinaz' seviyesi yüksek çıkan oyuncular tesislerde ‘soğuk sauna' denen, eksi 110 dereceye kadar inebilen bir odaya giriyor. Ayrıca havuz çalışmaları yapıyor. Böylece yorgunluk seviyesi aşağı çekiliyor. Beslenmeye de ayrıca önem veriliyor. Maksimum performans için oyunculara özel beslenme programları uygulanıyor. İLGİLİ HABER Olimpia Milano Fenerbahçe Beko 90-104 | Normal sezonun tamamlanmasına 1 maç kala... Olimpia Milano Fenerbahçe Beko 90-104 | Normal sezonun tamamlanmasına 1 maç kala...