SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duygun Yarsuvat: Dağdan inip şehirliyi kovamazsın lafını Cengiz’e söyledim

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat tartışılan sözlerine açıklık getirdi:  “Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp servis ediliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Kulübü taraftar yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez”

Güncellenme: 08:49, 29/03/2019
Duygun Yarsuvat: Dağdan inip şehirliyi kovamazsın lafını Cengiz’e söyledim

Olaylı genel kurul sonrası Galatasaray gündemini meşgul eden sözlerden biri de eski başkan Duygun Yarsuvat'a aitti. Yarsuvat'ın, “Dağdan inip şehirliyi kovamazsınız” şeklindeki sözü, ibra lehine oy kullanan üyelere yönelikmiş gibi algılandı. SÖZCÜ bu konuyu işin muhatabına sordu ve çarpıcı yanıtlar aldı. Duygun Yarsuvat, “Dağdan gelip şehirliyi kovamazsınız' cümlesini 6 ay önce söyledim” dedi ve şunları kaydetti: İLGİLİ HABER Eski hocası açıkladı! `Fatih Öztürk Galatasaray ile söz kesti` Eski hocası açıkladı! `Fatih Öztürk Galatasaray ile söz kesti`

KULÜBÜ ULTRASLAN YÖNETMİYOR

“BU ifadeyi Mustafa Cengiz için kullandım. Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp ısıtılıp servis ediliyor. Genel kurul sonrası söylemişim gibi gösteriliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Ancak kulübü taraftar veya ultrAslan yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez. Alınan karar da gerekli görüldüğü için alınmıştır. Genel kurul oylama yaptı. Ve idari yönden ibra etmedi.”

İLGİLİ HABER Galatasaray`dan yalanlama Galatasaray`dan yalanlama

BİZ DE MAHKEMEYE GİDERİZ

HUKUK profesörü olan Yarsuvat, gündemdeki mahkeme süreci ve kayyum iddialarına da değindi: “Mustafa Cengiz ve ekibi mahkemeye gidebilir. Adli sürecin durumuna göre yasal olarak gerekli olan seçim kararı çıkmazsa onu çözmek için biz de mahkemeye gideceğiz. Tüzüğün 87.22 maddesi uygulanmaz ise mahkeme sadece seçim için kayyum talebinde bulunabilir. Sürecin oraya gitmesini istemeyiz.”

Yayınlanma Tarihi:08:48,