SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Duygun Yarsuvat: Dağdan inip şehirliyi kovamazsın lafını Cengiz’e söyledim

Duygun Yarsuvat: Dağdan inip şehirliyi kovamazsın lafını Cengiz’e söyledim

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat tartışılan sözlerine açıklık getirdi:  “Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp servis ediliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Kulübü taraftar yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez”

Olaylı genel kurul sonrası Galatasaray gündemini meşgul eden sözlerden biri de eski başkan Duygun Yarsuvat'a aitti. Yarsuvat'ın, “Dağdan inip şehirliyi kovamazsınız” şeklindeki sözü, ibra lehine oy kullanan üyelere yönelikmiş gibi algılandı. SÖZCÜ bu konuyu işin muhatabına sordu ve çarpıcı yanıtlar aldı. Duygun Yarsuvat, “Dağdan gelip şehirliyi kovamazsınız' cümlesini 6 ay önce söyledim” dedi ve şunları kaydetti: 29 Mart 2019 Eski hocası açıkladı! `Fatih Öztürk Galatasaray ile söz kesti` Akhisarspor`un eski teknik direktörü Safet Susic`in ekibinde yer alan Fevzi Layiç, 32 yaşındaki kaleci Fatih Öztürk`ün Galatasaray`la anlaştığını söyledi. İlgili Haberi Oku

KULÜBÜ ULTRASLAN YÖNETMİYOR

“BU ifadeyi Mustafa Cengiz için kullandım. Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp ısıtılıp servis ediliyor. Genel kurul sonrası söylemişim gibi gösteriliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Ancak kulübü taraftar veya ultrAslan yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez. Alınan karar da gerekli görüldüğü için alınmıştır. Genel kurul oylama yaptı. Ve idari yönden ibra etmedi.”

28 Mart 2019 Galatasaray`dan yalanlama Galatasaray`dan denetim kurulu raporu hakkında açıklama geldi. Galatasaray`ın resmi siteden yaptığı açıklamada Basında ve sosyal medyada, Kurulumuz tarafından Mayıs 2018 sonrasına ilişkin denetleme yapılmadığı veya zaman yetersizliği gerekçesiyle raporun eksik olduğu şeklinde çıkan tüm haberler asılsız ve tüm yorumlar temelsizdir denildi. İlgili Haberi Oku

BİZ DE MAHKEMEYE GİDERİZ

HUKUK profesörü olan Yarsuvat, gündemdeki mahkeme süreci ve kayyum iddialarına da değindi: “Mustafa Cengiz ve ekibi mahkemeye gidebilir. Adli sürecin durumuna göre yasal olarak gerekli olan seçim kararı çıkmazsa onu çözmek için biz de mahkemeye gideceğiz. Tüzüğün 87.22 maddesi uygulanmaz ise mahkeme sadece seçim için kayyum talebinde bulunabilir. Sürecin oraya gitmesini istemeyiz.”