SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Steven Gerrard’ın eski öğrencisi Umar Sadiq’tan olay yaratan açıklama

Rangers'ın eski futbolcusu Umar Sadiq, İskoç ekibinden ayrılışıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaparken teknik direktör Steven Gerrard'ın tavırları nedeniyle aşağılanmış hissettiğini dile getirdi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 09:15, 28/03/2019
Steven Gerrard’ın eski öğrencisi Umar Sadiq’tan olay yaratan açıklama

Sezon başında Roma’dan Rangers’a kiralık olarak giden ancak ara transfer döneminde Serie B takımlarından Perugia’ya transfer olan Umar Sadiq, İskoç ekibinde yaşadıklarını anlattı.

22 yaşındaki Nierjyalı forvet, Rangers’tan ayrılışıyla ilgili çok önemli detaylar verirken teknik direktör Steven Gerrard’ın kendisine davranış biçimiyle ilgili şikayetlerde bulundu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Rangers’a katılan Sadiq, “Takıma diğer forvet Kyle Lafferty’den kısa bir süre önce transfer olmuştum ama kendimi göstermek için yeterli zamanı bulamadım. Bu sorun kısa sürede gerçekten bir kabusa dönüştü” ifadelerini kullandı.

Bir anda kendisini genç takımla antrenman yaparken bulduğunu söyleyen Sadiq, “Ne olduysa artık daha fazla A takımın soyunma odasını kullanamayacağımı söylediler. Bunun yerine çocuklarla aynı odayı kullanmak zorunda kaldım. Birkaç gün sonra da antrenman tesislerindeki park yerini kullanamayacağımı söylediler” dedi.

“KENDİMİ AŞAĞILANMIŞ HİSSETTİM”

Teknik direktör Steven Gerrard ile bu konuyu konuşmak için çaba sarfettiğini söyleyen genç futbolcu, “Kendimi aşağılanmış hissettim ve bir açıklama yapmalarını istedim. Ama asla bir cevap alamadım. Gerrard ne bana ne de menajerime hiçbir açıklama yapmadı” şeklinde konuştu.

“ARALIK AYI MAAŞIMI VERMEDİLER”

Kendisine haksızlık yapıldığını sözlerine ekleyen 22 yaşındaki forvet şözlerini şöyle noktaladı:

“Yapabileceklerimi göstermem için bana adil bir şans verilmedi. Kendimi bir yabancı gibi hissettirdiler. Bir keresinde Instagram’da bir taraftarın paylaşımını beğendiğim için bana 20 bin pound ceza kestiler. Ve Aralık ayında bana ödemeleri gereken paramı vermediler”

Rangers ile sadece 1 lig maçına çıkan Sadiq, Serie B’de oynadığı 8 maçta 2 gol atıp 1 asist yaptı.