SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Bu darbe değil! Resmi çekti böyle oldu…

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Beinsports'ta günün öne çıkan gazete manşetlerini değerlendirdi. Galatasaray'da yaşanan kongre krizine değinen Demirkol, ''Genel kurulda 3 bin kişi olsa Mustafa Cengiz ibra olurdu'' dedi.

Güncellenme: 11:57, 28/03/2019
Mehmet Demirkol: Bu darbe değil! Resmi çekti böyle oldu…

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, yayıncı kuruluşta yayınlanan beIN Manşet programında sporun gündemini değerlendirdi. İşte Demirkol’un değerlendirmelerinden satır başları;

‘REST ÇEKTİ SONUCU BÖYLE OLDU’

Genel kurulda 3 bin kişi olsa Mustafa Cengiz ibra olurdu. Ancak insanlar demokratik haklarını kullandı. Bu darbe değil. Ne kadar haksızlık olursa olsun sonuçlarına katlanmak gerekiyor. Mustafa Cengiz, rest çekti sonucu da böyle oldu. Maalesef kötü idare edildi.

‘KÜLTÜREL İSTİKRAR VAR’

Galatasaray’da son 20 yılda 8 başkan değişti 23 kupa kazandı, Fenerbahçe’de 2 başkan değişti, 11 kupa kazandı, Beşiktaş’ta 3 başkan değişti, 9 kupa kazandı. Galatasaray yönetimi sıklıkla değiştiriyor ancak sportif başarı devam ediyor. Çünkü kültürel istikrar var. Galatasaray'ın, Hamza Hamzaoğlu döneminde yaşadığı şampiyonluğa bak. Öyle bir durumda hangi takımda olur?

İLGİLİ HABER Dorukhan Toköz`e İtalya`dan sürpriz talip! Dorukhan Toköz`e İtalya`dan sürpriz talip!

‘İÇERİDE UEFA KUPASI YOKTUR’

Bu okul iki dönem mezun vermeyen bir okul. Galatasaray Lisesi’nden içeri girdiğiniz zaman UEFA Kupası yoktur, Çanakkale Şehitleri anıtı vardır ve onların arasında bu ülkeye basketbolu getirenler de vardır. Galatasaray, bu ülkeye futbolu da sokan, cimnastiği de sokan, basketbolu da sokan kulüptür.

‘BİR ANDA HER ŞEYİ DEĞİŞTİREMEZSİN’

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan nasıl bir kırılma oldu herkes görüyor. Ali Koç'un bu kadar kötü gitmesinin nedeni, 20 yıllık Aziz Yıldırım döneminin ardından gelmiş olması. Bir anda her şeyi değiştiremezsin.

‘FİKRET ORMAN AVCI’YI İSTİYOR’

Beşiktaş için istikrar, Şenol Güneş'in oynattığı futbolu daha iyi hale getirecek birisinin getirilmesidir. Bu isim Abdullah Avcı mıdır, bilemiyorum. Fikret Orman, Abdullah Avcı'yı istiyor. Bir gerçek var ki; Abdullah Avcı ile Başakşehir'in 5 yıllık sözleşmesi var. Dorukhan, 6 milyon Euro'dan daha yüksek rakamlara çıkabilecek bir futbolcu. Ancak bunu Oğuzhan için de söylüyorduk.