SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde taşlar yerinden oynayacak! Dev isimler…

Voleybolun devlerinin kilit yabancıları değişiyor... VakıfBank’ta Zhu Ting’in yerine Gabi, Eczacıbaşı VitrA’da Larson’ın yerine Natalia Pereria geliyor. Naz, Fenerbahçe formasıyla parkelere dönerken Bricio’nun boşluğunu Mihajlovic dolduracak.

Güncellenme: 11:11, 28/03/2019
Ligde taşlar yerinden oynayacak! Dev isimler…

SÖZCÜ / Türkiye’nin uluslararası alandaki en başarılı branşı olan kadın voleybolunda 2018-2019 sezonu play-off'larla devam ederken lokomotif kulüpler, önümüzdeki sezonun planlamalarına başladı. VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Opet ve Galatasaray HDI Sigorta, bazı kilit oyuncuları ile yollarını ayırıp yerlerini yeni yıldızlarla doldurmayı planlıyor. İşte Avrupa ve Çin medyasında dolaşan transfer iddiaları:

VAKIFBANK

Çin, Tokyo 2020'de olimpiyat şampiyonu unvanını korumaya çalışacak. Zhu Ting, hazırlıklar için ülkesine çağrıldı. Yerine ‘Gabi' lakaplı Brezilyalı Gabriela Guimaraes gündemde.

ECZACIBAŞI

ABD'li Kaptan Jordan Larson, Çin yolcusu. Boşluğu, eski Fenerbahçeli, Brezilyalı Natalia Pereria ile doldurulacak. Yabancı bir pasör alınırsa ABD'li orta oyuncu Lauren Gibbemeyer gönderilebilir

FENERBAHÇE

Meksikalı smaçör Samahtha Bricio'nun yerine Sırp Brankica Mihajlovic geliyor. Sırp pasör Ana Antonjevic de ayrılıyor. Türk voleybolunun efsane pasörü Naz Aydemir Akyol, annelik molasından sonra sarı-lacivertli formayla parkelere dönecek.

GALATASARAY

Belçikalı kaptan, smaçör Charlotte Leys gidiyor. Beşiktaş'tan Ukraynalı pasör çaprazı Olesia Rykhliuk geliyor.

VARGAS ‘TÜRK’ OLUYOR

AXA Sigorta Kupa Voley yarı finalinde VakıfBank'ı 3-2 yenen Fenerbahçe Opet'i 38 sayıyla sırtlayan Melissa Vargas'ın ‘devşirilmesi' için çalışmalar başladı. TVF ve sarı-lacivertli kulüp yetkililerinin, 1999 doğumlu Kübalı oyuncunun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçirilmesi için uğraş verdiği öğrenildi. Millilerin smaçör sorununu çözmesi planlanan Melissa Vargas, Türkiye'nin ilk devşirme kadın voleybolcusu olmayacak. Natalia Hanikoğlu (Goncharova), İzolda Körfez, Nisa Kuliyeva ve Elena Dörtkardeşler bazı tanınmış devşirme voleybolcularımızdan.